Angle down Atgal

Sedą užliejo „jūra“ margaspalvių jurginų žiedų (FOTO)

Rugsėjo 9 d., šeštadienį, jau šeštą kartą Seda pakvietė miesto gyventojus ir svečius į tradicinę rudens šventę „Sedos jurginas“. Susirinkusiuosius stebino ryškiaspalviais jurginais kaišytos šiaudinės figūros ir konstrukcijos, nuododžiauti neleido įvairūs atlikėjai, paragauti meduolinių jurginų, žemaitiškų patiekalų ir tradicinės bulvių košės kvietė Sedos moterų klubas ir Sedos bendruomenė.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!

Šventėje dalyvavusi Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) mero pavaduotoja Irena Macijauskienė dėkojo šventės organizatoriams ir visiems prisidėjusiems už jų didžiulį ir prasmingą darbą. Mero padėkos raštais ir dovanomis apdovanojo šios šventės pradininkus – jurginų augintojus Ireną ir Vaclovą Akavickus, jurginų žiedais šventę puošusias Ziną Januškevičienę ir Birutę Platakienę.

Susirinkusiuosius taip pat sveikino Savivaldybės administracijos Sedos seniūnijos seniūnė Audronė Dipševičienė, Mažeikių dekanato dekanas Sedos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos klebonas kun. Modestas Ramanauskas, Lietuvos Respublikos Seimo nario Valiaus Ąžuolo sveikinimą perdavė jo padėjėja Reda Šiaulienė.

Šventėje buvo galima ne tik pasigrožėti jurginų žiedais, bet ir apsilankyti amatininkų –vyndarių – kiemelyje jauno ir brandaus vyno degustacijoje. Lietuvos vyndarių asociacijos nariai ir jos prezidentas Modestas Česnauskas visiems norintiems siūlė paragauti įvairių rūšių vyno. Dailininkas Vladas Lisaitis pristatė savo darbus, kuriuos padovanojo kun. Modestui Ramanauskui, Sedos kultūros centrui.

Sediškius ir miesto svečius linksmino folkloro kolektyvai „Rėmolee“, „Rėmoliokaa“, šokių kolektyvai „Mitrulis“, „Jurginas“ „Saulė“, liaudiškos muzikos kapelos „Sosieda“, „Geri vakarai“, estradinės grupės „Antena“, „Tėj ten“, orkestras „Griaustinis“, popmuzikos atlikėjai Irena Starošaitė, Anatolij Oleinik ir folkroko grupė „Baltasis kiras“.

Mažeikių rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite