Angle down Atgal

Savo gimtinėje pagerbtas Lionginas Abarius

Praėjusį savaitgalį Lietuvos muzikinės kultūros veikėjas, kompozitorius, dirigentas, profesorius ir ilgametis pedagogas Lionginas Abarius šventė gimtadienį. Rugpjūčio 8-ąją Lionginui Abariui sukako devyniasdešimt vieneri metai.

Pasveikinti Zarasų krašto piliečio į jo gimtinę atvyko Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Meras nuoširdžiai džiaugėsi L. Abariaus nuopelnais.

Daugiau kaip tris ketvirčius amžiaus mūsų žemiečio gyvenimas glaudžiai susijęs su muzika. L. Abariui suteiktas Nusipelniusio meno veikėjo vardas, jis apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 3-iojo laipsnio ordino Komandoro kryžiumi. 2006 m. žinomam šalies profesoriui suteiktas Zarasų krašto garbės piliečio vardas. Tą dieną muzikos korifėjų taip pat sveikino Antazavės seniūnijos seniūnas Algirdas Lekaveckas, Antazavės bendruomenės nariai Danutė Skardinskienė, Antanas Navickas.

L. Abarius nuoširdžiai dėkojo už sveikinimus. Jis priminė daug epizodų iš savo gyvenimo. Žinomas kraštietis prisiminė savo bičiulius, draugus, kolegas.

L. Abarius 1946 metais pradėjo nuo vargonavimo Aviliuose ir per kūrybos dešimtmečius pasiekė labai didelių aukštumų. Iš pradžių buvo eiliniu dirigentu, vėliau tapo Dainų švenčių vyriausiuoju dirigentu. Svarūs jo pasiekimai ir pedagogikoje. Nuo eilinio dėstytojo iki žinomo profesoriaus. Gražūs ir prasmingas jo ir kūrybos kelias. Nuo liaudies dainų iki sudėtingų ir žinomų muzikos kūrinių. 

Maniuliškių kaime L. Abarius, jo dukra Daina gražiai sutiko svečius. Svečiams jis deklamavo savo bičiulio Pauliaus Širvio eiles, dainavo dainas. Dainavo L. Abarius ir kartu su dukra Daina.

Petras Ivanovas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite