Angle down Atgal

Savivaldybė investuoja į saugesnį Kauną

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnų „arsenalą“ greitai papildys miesto ir miestiečių saugumu besirūpinančios Kauno miesto savivaldybės priemonės – naujas bepilotis orlaivis su termovizoriumi, triukšmo matuoklis bei šeši elektriniai paspirtukai, praneša Kauno apskrities policija.

Kauno apskrities VPK ir Kauno miesto savivaldybė ir toliau didins saugumą Kauno mieste. Nauja technika bus dar viena papildoma priemonė saugumui siekti, kad eismo dalyviai būtų atsakingi, saugotų save ir kitus, neliktų abejingi pažeidimams, nusikaltimams.

„Paskutinius septynerius metus Kaune vyksta daug pokyčių. Atnaujinami parkai, skverai, sporto aikštynai ir kitos žaliosios erdvės. Tačiau šiuolaikiškas miestas turi būti ne tik patogus, bet dar svarbiau – saugus. Todėl jaučiame pareigą padėti Kauno policijos pareigūnams, kad jų darbas būtų vis efektyvesnis, o kauniečiai jaustųsi ramūs. Tikiu, kad perduotos priemonės prisidės visa tai užtikrinant“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Savivaldybės dėka Kauno apskrities VPK pareigūnų „arsenalą“ papildys naujas bepilotis orlaivis su termovizoriumi. Anot pareigūnų, tokia inovatyvi priemonė jų darbe ne naujiena. Iš viso policijos pareigūnai turi beveik dešimt bepiločių orlaivių, du iš jų yra su termovizoriais, kurie naudojami dingusių be žinios asmenų paieškai, patruliavimui tamsiu paros metu, vagysčių prevencijai, pavojingų nusikaltėlių sulaikymui, paieškomų asmenų sulaikymo operacijoms ir kita. Pareigūnai pastebėjo, kad naujasis bepilotis orlaivis išsiskiria galingesniu termovizoriumi, ilgesniu skrydžio laiku ir yra atsparus drėgmei, tad jį bus galima naudoti net ir esant nepalankioms oro sąlygoms. Pareigūnai neabejoja, kad dar viena tokia veiksminga priemonė prisidės prie greitesnio ir operatyvesnio darbo bei užtikrins miestiečių saugumą.

Greitai į gatves pareigūnai išriedės ir su šešiais naujais elektriniais paspirtukais. Toks patruliavimo būdas bus naujiena, pažymima Kauno apskrities policijos pranešime. Kauno apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos viršininko Remigijaus Stuko teigimu, iki šiol Kauno policijos pareigūnai neturėjo elektrinių paspirtukų. Jais prevencinių priemonių metu naudosis bendruomenės pareigūnai. Dar viena policijos pareigūnų darbe laukianti inovatyvi naujovė – triukšmo matuoklis. Juo bus matuojamas transporto priemonių, pavyzdžiui, automobilių, motociklų keliamas triukšmas.

Miesto savivaldybė bei Kauno apskrities policija bendradarbiauja jau daugiau nei dešimtmetį.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite