Angle down Atgal

Savivaldybė: ieškoma dviejų pabėgusių paauglių, jų dingimas nesiejamas su galimu pagrobimu

Sostinės policijai aiškinantis galimą nepilnametės pagrobimą, miesto savivaldybė teigia renkanti informaciją apie galėjusius dingti vaikus.

Savivaldybės duomenimis, į globos įstaigas yra negrįžusios dvi paauglės, tačiau jų pasigesta anksčiau.

„Šiandien buvo kreiptasi pakartotinai, kad policija turėtų visą informaciją, ar šie atvejai nesisieja su vakarykščiu įvykiu. Kol kas tokios informacijos neturime“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Vilniuje yra likę vieni vaikų globos namai iš anksčiau veikusių ketverių, juose visi auklėtiniai yra saugūs ir vietoje, nė vieno vaiko nepasigesta ir juos globojančiose šeimose.

Iš nevyriausybinių organizacijų gauta informacija apie dvi prieš kelias dienas pabėgusias penkiolikmetes.

Savivaldybės duomenimis, viena mergaitė sausio 10 dieną negrįžo į globos įstaigą, apie tai iškart informuota policija. Vėliau, sausio 14 dieną, mergaitė trumpam lankėsi pas močiutę, tačiau vis dar nepavyksta susisiekti su ja ar nustatyti jos buvimo vietos.

Kita mergaitė nuo sausio 12 dieną išėjo ir negrįžta į globos įstaigą Šiauliuose, į kurią ji iš Vilniaus buvo perkelta lapkričio mėnesį. Įtariama, kad ji galėjo pabėgti pas mamą į Vilnių. Apie šį įvykį ketvirtadienį pranešė ir Šiaulių apskrities policija.

Pasak Vilniaus savivaldybės, ketvirtadienį dėl šių įvykių į policiją kreiptasi pakartotinai, kad pareigūnai turėtų visą informaciją.

Savivaldybė BNS taip pat anksčiau informavo, jog yra lankomos socialinės rizikos šeimos, mokyklos taip pat renka informaciją, apie ketvirtadienį neatėjusius ir nelankančius mokyklos vaikus.

„Savivaldybė dalyvauja paieškos procese. Socialiniams darbuotojams, kurie dirba su šeimomis, patiriančiomis socialinės rizikos veiksnius, ir auginančius panašaus amžiaus mergaites, pavesta susisiekti ir aplankyti šias šeimas ir teikti informaciją“, – teigiama BNS atsiųstame atsakyme.

Ketvirtadienio naktį vienoje globos įstaigoje buvo pasigesta auklėtinės, tačiau ji buvo surasta ir jau yra namuose.

Jokios įtartinos ar nerimą keliančios informacijos, kuri galėtų būti susijusi su policijos atliekamu tyrimu, pasak savivaldybės, kol kas nebuvo gauta.

Trečiadienį Vilniuje gavus pranešimą apie galimai pagrobtą mergaitę pradėtas ikiteisminis tyrimas, jos intensyviai ieškota visą ketvirtadienio naktį, bet iki šiol policija teigia nenustačiusi nei vaikų dingimo atvejų, nei savo vaikų pasigedusių tėvų.

Apie 19 val. 14 min. pranešta, kad Vilniuje, Sausio 13-osios gatvėje, į nenustatytos markės sidabrinės ar geltonos spalvos automobilį užsienietiškais numeriais galėjo būti įsodinta apie 11–12 metų mergaitė.

Policija teigia sulaukusi šimtų piliečių pranešimų, informacijos, ji tikrinama, gyventojų prašoma ir toliau kreiptis. Galimo įvykio vietą ketvirtadienį apžiūri policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, apklaustos kelios dešimtys liudytojų.

Vilniaus apskrities policija ketvirtadienį 15 valandą rengia spaudos konferenciją, kur žada pateikti patikslintą informaciją dėl įvykio.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite