Angle down Atgal

Savivaldybė atsakė, ką darys su žuvusiu Spaudos ąžuolu

Arboristams pateikus išvadą, kad vienas iš Spaudos ąžuolų žuvo ir jau jo­kios prie­mo­nės jo at­gai­vin­ti ne­ga­lės, atsakymą, ką darys su nudžiuvusiu ąžuolu, pateikė ir Šiaulių miesto savivaldybės atstovai.

Eglė Bružienė, Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja, pateikė tokį atsakymą:

„Savivaldybė, pastebėjusi, ąžuolo nykimo požymius, ėmėsi visų įmanomų priemonių jiems išgelbėti. Specialistai atliko medžių genėjimo, dirvožemio taurinimo (gerinimo) darbus, įrengė šulinėlius šaknyno kvėpavimui ir laistymui, esamas gruntas pakeistas dirvožemiu, priturtintu biostimuliatoriais: ,,Tiek juodžemis, tiek mulčas yra bioaktyvus ir padės medžiams atsistatyti“ (iš UAB ,,Arbovita ir ko“ ataskaitos). Po klevais, vadovaujantis specialistų rekomendacija buvo atlaisvintas papildomas plotas nuo trinkelių.

Labai gaila, kad net ir pritaikius papildomas gelbėjimo priemones, vieno ąžuolo (Tilžės g. ir Aušros al. kampe) išgelbėti nebepavyko.

Kasmet mieste pašalinama dešimtimis nudžiūvusių medžių, kurie atsodinami naujais. Džiūvimas vyksta dėl įvairių priežasčių net ir natūralioje gamtinėje aplinkoje, o augti urbanizuotoje teritorijoje, be abejo, medžiui yra sunkiau. Jį veikia visa žmogaus veikla, tame tarpe yra statybos procesai.

Ką darysime toliau?

Šiaulių miesto savivaldybės administracija, susipažinusi su pateikta išvada ir joje pateiktais argumentais, spręs klausimą dėl galimai padarytos žalos atlyginimo.

Žuvęs ąžuolas bus šalinimas. Jo vietoje siūlytume atsodinti kitą didelių parametrų ąžuolą, bet dėl šio sprendimo bus tariamasi su želdinių specialistais, architektais.

Kiti medžiai bus prižiūrimi pagal pateiktas rekomendacijas, būklė stebima. Šiuo metu arboristai, su kuriais savivaldybė turi sutartį, dar kartą įvertino visų medžių būklę, pateikė išvadas, jog papildomas genėjimas nebereikalingas. Taip pat tikimės sulaukti ir galutinės rekomendacijos dėl biostimuliatorių normos naudojimo likusių medžių tolimesnei individualiai priežiūrai. Anot UAB ,,Arbovita ir ko“: ,,.... Visose rekomendacijose nurodomi kiekiai daugiau orientuojami į gausesnio derliaus gavimą, tuo tarpu brandiems medžiams aktualu gyvybinių funkcijų gerinimas arba atstatymas, tad ir biostimuliatorių naudojimas turi būti saikingas.“ (citata iš UAB ,,Arbovita“ ataskaitos). Suprantame, kad neteisingas šių medžiagų naudojimas medžiui gali būti žalingas, todėl vykdydami priežiūrą vadovausimės tiksliomis specialistų rekomendacijomis ir tikėsimės, jog likę medžiai dar ilgai savo žaluma džiugins šiauliečius“.

comment Skaitytojų komentarai (6)

Taip pat skaitykite