Angle down Atgal

Savivaldybė atgavo du pastatus pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje

Kėdainių rajono savivaldybė trumpiau nei per metus sugebėjo įrodyti savo nuosavybės teises ir Kauno apylinkės teismo sprendimu atgauti valstybės saugomas nekilnojamąsias kultūros vertybes – du pastatus pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje.

Kėdainių rajono savivaldybės vadovai 2019 metų pavasarį savivaldybės valdomoje bendrovėje „Kėdainių butai“ rado neįtikėtiną situaciją. Valstybinės įmonė Turto bankas jau buvo paskelbęs nuomos konkursą dviem pastatams, esantiems pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje – Smilgos g. 9 ir Didžioji g. 22A. Pastarasis pastatas be to, kad yra saugomas valstybės, dar patenka į Kėdainių senamiesčio bei Senojo miesto vietos teritorijas. Procesas civilinėje byloje buvo atnaujintas 2019 metų lapkričio 20 dieną. Svarstant bylą pagaliau įrodyta, kad abu pastatai teisėtai priklauso savivaldybės valdomai bendrovei UAB „Kėdainių butai“.

Visą šį procesą koordinavęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas neabejojo, kad pavyks įrodyti nuosavybės teises, tačiau reikėjo pastangų ir laiko. Įsigilinus į susiklosčiusią situaciją, nedelsiant buvo imtasi teisinių priemonių. Teismui pateikus visus atsakingai surinktus dokumentus, buvo įrodyta, kad pastatai priklauso Kėdainių rajono savivaldybės valdomai įmonei. To nebuvo pavykę padaryti visus 25 metus. „Situacija buvo susiklosčiusi beviltiškai. Tie pastatai 25 metus buvo ir yra mūsų pastatai, tačiau jų vos nepraradome per visišką aplaidumą. Nė vienam buvusiam vadovui laiku neįregistravus turto VĮ Registrų centre, LR Vyriausybė savo nutarimu juos perdavė Turto bankui“. Su tokia situacija mes nesitaikstėme. Niekas nebūtų supratęs mūsų, jei būtume nemėginę atgauti savo rajono turto“, − sako Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas.

25 metus neįteisino savo turto

Rūpesčiai dėl bendrovės „Kėdainių butai“ turto tęsėsi beveik ketvirtį amžiaus. 1995 metų vasarą Kėdainių valstybinę butų ūkio įmonę nusprendus reorganizuoti į uždarąją akcinę bendrovę „Kėdainių butai“, anksčiau valstybei priklausęs įmonės turtas buvo padalytas į akcijas. Bendrovės akcijos savivaldybės nuosavybėn buvo perduotos 1996 m. rugsėjo 20 d. Visas turėtas turtas, taip pat ir minėti du pastatai tapo bendrovės nuosavybe ir atsidūrė bei iki šiol buvo ir yra bendrovės įstatinio kapitalo dalis. Pastatai yra administracinės paskirties, juose įsikūręs bendrovės biuras. Nors visus šiuos metus įmonės už šiuos pastatus mokėjo nekilnojamojo turto bei žemės mokesčius, tačiau per tiek metų neatlikus kitų reikalingų veiksmų, galiausiai, 2019 m. kovo 20 d. Vyriausybės nutarimu du pastatai buvo perduoti VĮ Turto bankui patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti. Juos buvo galima nuomoti ir net parduoti.

Šių metų gegužės 21 dieną Kauno apylinkės teismas pripažino UAB „Kėdainių butai“ nuosavybės teises į du pastatus, esančius Kėdainių mieste, Didžioji g. 22A ir Smilgos g. 9. Sprendimas per trisdešimt dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite