Angle down Atgal

Savaitgalio maršrutas: miestas aplink upę – Nemenčinė

Patirti nuotykį nereikia daug laiko – užtenka ir popietės. Šį savaitgalį kviečiame aplankyti Nemenčinę. Nustebsite sužinoję, kokia turtinga Nemenčinė: muziejai, dvarai, amatų centrai, tai viskas, ko reikia turiningam savaitgaliui.

Pušynų ir ežerų apsuptyje įsikūrusi viena iš seniausių Lietuvos gyvenviečių Nemenčinė jau šimtus metų pasižymi savo tautiniu margumynu. Apie 20 km nuo Vilniaus šiaurės rytų kryptimi nutolęs, ties Nemenčios upės žiotimis besidriekiantis miestelis keliautojus kviečia užsukti į Vilniaus krašto etnografinį muziejų, kuris puoselėja tikslą – išsaugoti ir pristatyti visų šiose apylinkėse gyvenančių tautų kultūrinio paveldo grožį.

Vilniaus krašto etnografinis muziejus Nemenčinėje

Parodos, koncertai, konferencijos, edukacijos, turistinės išvykos – visa tai ir dar daugiau siūlo Vilniaus krašto etnografinis muziejus Nemenčinėje.

2000 metų vasarį duris lankytojams atvėrusiame muziejuje eksponuojama apie 1000 objektų. Juos surinko ir geranoriškai muziejui perdavė rajono gyventojai. Nuolatinę ekspoziciją sudaro įvairiausi Vilnijos krašto buities rakandai, baldai, įrankiai, papročius ir tradicinius amatus atspindintys daiktai. Eksponatų skaičius nuolat auga, renkami įdomūs radiniai iš viso Vilniaus regiono.

Be nuolat muziejuje veikiančios ekspozicijos, lankytojai kviečiami apžiūrėti laikinų parodų salėse rengiamų proginių tautodailės, tapybos, fotografijos ar senovinių amatų parodų. 2012 metais čia buvo įsteigta Vilniaus krašto etnografinio muziejaus fotografų draugija, kuri aktyviai užsiima parodine veikla, organizuoja plenerus – meninius užsiėmimus gamtoje.

Vilniaus krašto etnografinis muziejus vykdo įvairią kultūrinę veiklą. Dažnai čia rengiami koncertai, konferencijos, vykdoma vaikams bei suaugusiems skirta švietėjiška-edukacinė veikla. Be senovės medžio drožybos, karpinių ir kitus amatus pristatančių parodų, čia gyvuoja keramikos ir audimo dirbtuvės. Kiekvienas norintis su profesionalių meistrų pagalba gali nusilipdyti iš molio ar senovinėmis audimo staklėmis pasigaminti unikalų namų apyvokos reikmenį.

Vilniaus krašto etnografinį muziejų galima aplankyti nuo trečiadienio iki sekmadienio. Dėl konkrečių lankymo valandų patartina pasitikslinti prieš atvykstant.

Aktyvios pramogos visai šeimai 

Nemenčinė įsikūrusi itin vaizdingame miškų masyve. Nemenčinės miškų urėdija teikia daug dėmesio teritorijos priežiūrai. Lankytojų patogumui yra įrengtos poilsio bei atokvėpio, vaikams – žaidimo aikštelės, sutvarkyti dviračių takai. 2021 m. rudenį Nemenčinėje buvo atidaryta puiki laisvalaikio erdvė vaikams, kurioje veiklos ras tiek mažiausieji, tiek didesni vaikai – minkšta danga, kliūčių ruožai, pasilaipiojimo erdvės, pump track`as (dviračių, paspirtukų trasa, kalneliai) ir kt. Aikštelę rasite navigacijoje įvedę „Skate parkas Nemenčinė”.

Išskirtiniai turistiniai objektai 

Nemenčinės apylinkėse gausu išskirtinių kraštovaizdžio objektų. Nemenčios dešiniajame krante stūkso piliakalnis, datuojamas I–IV a. ir II tūkst., netoliese – Skališkių, arba Verkianti uola.

Negalima nepaminėti, o ir neaplankyti absoliučiai unikalaus objekto – iš 7000 eglaičių sodinukų sudaryto pusės kilometro ilgio užrašo „Žalgiris 600“. Tai 2010 metais Žalgirio mūšio 600-ajam jubiliejui paminėti skirtas paminklas Bezdonių girioje. Jį galima perskaityti skrendant lėktuvu. Šiandien tai didžiausias pasaulyje užrašas iš medžių!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite