Angle down Atgal

Savaitgalį Šiauliai virs tikra bigbendinės muzikos sostine

Jau šį savaitgalį, birželio 10-11 dienomis, Šiauliai virs tikra bigbendinės muzikos sostine! Saulės Laikrodžio aikštėje jau stovi tarptautiniam festivaliui „Big Band Festival Šiauliai 2022“, kurį organizuoja Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, paruošta scena, kurioje skambės profesionalių muzikantų iš Lietuvos, Latvijos, Prancūzijos, Suomijos ir JAV atliekama muzika. 

Jānis Škapars nuotr.
Jānis Škapars nuotr.

Šiauliečiai ir miesto svečiai net 2 dienas mėgausis gyvu muzikavimu. Maloniai stebins ir atliekamų stilių įvairovė. Nuo džiazo standartų ir legendinių džiazo atlikėjų kūrybos iki šiuolaikinės stilistikos samplaikų su praėjusio šimtmečio populiariais muzikos stiliais. Festivalį atidarys ir tikrą Jazz, Funk ir Soul dozę,pagardintą Surf, Klezmer, Rock ir Hip-Hop prieskoniais, dovanos aktyviai koncertuojanti ir Latvijoje garsi grupė „Very Cool People“, pasižyminti tikru šėlsmu scenoje, priverčianti pajudėti net ir labiausiai sustingusius klausytojus.

Latvius scenoje keis Kauno bigbendas su atlikėju Kazimieru Likša. Jie šiais metais atveža Louiso Amstrongo kūrinius: „What a wonderful world“, „Hello Dolly“, „Can`t help falling in love“ ir kt., kurie apsups klausytojus nostalgijos ir romantikos skraiste. Na ir penktadienio vakarą užbaigs Jelgavos bigbendas su džiazo dainininke Evilena Protektore susirinkusiems žiūrovams dovanodamas spalvingą ir nuotaikingą geros džiazo muzikos puokštę.

Antroji festivalio diena pradžiugins mūsų miesto jaunųjų atlikėjų, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestro „Romuva“, pasirodymu. Po jų į sceną lips svečiai iš Suomijos – Lahti bigbendas su populiariu ir tarptautiniu mastu pripažintu trimitininku Kalevi Louhivuori. Susirinkusius žiūrovus jie pamalonins jau klasika tapusia legendinių džiazo kūrėjų ir atlikėjų kūryba. Kelis kartus Lietuvoje, „Kaunas Jazz“ festivalyje, viešėjęs solistas džiaugiasi galimybe aplankyti saulės miestą ir koncertuoti tarptautiniame festivalyje „Big Band Festival Šiauliai 2022“.

iš asm. Juwanos Jenkins albumo
iš asm. Juwanos Jenkins albumo

Suomius scenoje keis Šiaulių bigbendas kartu su viešnia iš JAV – Juwana Jenkins. Atlikėja jau daugiau nei 20 metų keliauja po Europą, tačiau pirmą kartą lankysis Lietuvoje ir be galo džiaugiasi suteikta galimybe pamuzikuoti su mūsų miesto bigbendu. „Atliksime puikius, laiko patikrintus džiazo standartus – nuo Louiso Armstrongo, Franko Sinatros ir Joe Williamso iki bliuzo, fanko ir soulo muzikos hitų iš Rėjaus Čarlzo , Džeimso Brauno, Earth, Wind and Fire, Bruno Marso ir Tinos Turner repertuaro. Bus daug kūrinių, kurie privers žmones dainuoti, šokti ir linksmintis kartu“,  – programos užkulisius praskleidžia amerikietė.

Na ir festivalį užbaigs Electro Swing ir Future Funk muziką grojanti grupė iš Prancūzijos – „Lamuzgueule“. Jauni ir charizmatiški atlikėjai nekantrauja užkurti tikrą vakarėlį šiauliečiams ir tikisi, kad klausytojai yra pasiruošę muzikinėms linksmybėms. Tai pirmas jų vizitas Lietuvoje, ta proga muzikantai žiūrovams dovanos galybę gerų emocijų, sproginėjančios energijos ir pašėlusios Electro Brass muzikos. „Muzika – universali kalba. Tai geriausias saviraiškos būdas, sukuriantis ryšį tarp žmonių iš skirtingų pasaulio šalių. Su nekantrumu laukiame susitikimo su Jūsų šalies klausytojais!“,  – artėjančiu koncertu pasidžiaugė prancūzai.

Visi šio savaitgalio festivalio koncertai nemokami! Daugiau informacijos rasite www.saule.lt ir „Big Band Festival Šiauliai“ feisbuko paskyroje.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite