Angle down Atgal

Savaitgalį startuos medinių pučiamųjų instrumentų festivalis „Medynės 2020“!

Kaip įprastai artėjant rugsėjui į pabaigą, įvairių stilių muzikos gerbėjai tradiciškai yra kviečiami į VI Marijampolėje vyksiantį tarptautinį festivalį „Medynės 2020“, kuris šiemet vyks rugsėjo 27 d. – spalio 29 d. Šių metų programa – „interferencinė“, neįspraudžiama į jokius žanrinius rėmus. Inspiracija, garsas, vaizdas – šiųmečio festivalio „Medynių“ koncertus vienijantis credo.

Pasitinkant jau šeštą rudenį rengiamą unikalų tarptautinį festivalį Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis susitiko ir festivalio programą bei organizacinius klausimus aptarė su renginio organizatoriumi ir atlikėju birbynininku Dariumi Klišiumi.

„Šeštą kartą Marijampolėje rudenį vyksiantis tarptautinis festivalis „Medynės“ vėl pakvies muzikos gerbėjus į įvairių stilių profesionalios muzikos koncertus. Kaip susitikime pristatė festivalio sumanytojas ir organizatorius birbynininkas Darius Klišys, šiais metais vėl parengta įvairialypė programa, kurioje profesionalių solistų ir kolektyvų iš Lietuvos ir svečių iš Vokietijos bei Lenkijos atliekama muzika. Džiaugiamės, kad 2014 metais prasidėjęs festivalis, kasmet pristatantis išskirtinę ir nesikartojančią programą, jau užsiaugino savo žiūrovą. Organizatoriai kasmet pakviečia vis naujų įdomių atlikėjų ir išlaiko festivalio išskirtinį bruožą, kad kolektyvų sudėtyje turi būti mediniai pučiamieji instrumentai ir jais profesionaliai atliekama įvairių žanrų muzika. Festivalis „Medynės” – dar vienas neeilinis muzikinis reiškinys mūsų mieste, kuris gražiai įsilieja į rudens kultūrinio gyvenimo sezoną. Kviečiu dalyvauti ir pasimėgauti puikia muzika, tačiau nepamiršti, kad renginių metu būtina laikytis dėl koronaviruso pandemijos numatytų apsaugos priemonių“, – po susitikimo sakė mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Festivalio pirmajame koncerte, kuris įvyks rugsėjo 27 d., Sergejus Tcherepanovas (Vokietija) ir Darius Klišys (Lietuva) pakvies pasiklausyti vargonų ir birbynės skambesio. Programoje „Malonės puošmena“ skambės ne tik didžiųjų XVI–XVIII a. kompozitorių muzika, klausytojai turės galimybę išgirsti XX a. kūrinių, tarp jų virtuoziškai atliekamą ir vieno reikšmingiausių XX a. Prancūzijos kompozitoriaus, sukūrusio savitą muzikinį stilių, Olivierio Messiano kūrinį. 

„Šiuolaikinis tango“ – taip pavadintą naują koncertinę programą spalio 10 d. pristatys  „Medynių“ festivalio publikai jau pažįstamas Varšuvos ansamblis „Cup of Time“ – vienintelis „third-stream“ žanro reprezentantas Lenkijoje. Alsuojanti tango ritmu Alberto Ginasteros, Antonio Gardelio ir kitų kompozitorių muzika – „Cup of Time“ inspiracijų šaltinis. Bendras bruožas, vienijantis kūrybinius sumanymus, yra tai, kad kiekvienas iš atlikėjų pergalvoja, kartais net kvestionuoja nusistovėjusias muzikos taisykles, sukurdamas naują, laisvą improvizacinę muzikinę erdvę, atliepiančią nūdienos žmogaus pasaulėjautą.

Spalio 17 d. įvyksiantis koncertas, skirtas ankstyvajai Volfgangas Amadėjus Mocartas kūrybai. Ši itin įdomi tarptautinio „Reversio“ projekto programa „Mocartas ir jo amžininkai“ bus atliekama istoriniu kompozitoriaus laikų klavišiniu instrumentu, kuris 1934 m. buvo atkurtas pagal Matthauso Heilmanno (1785) pianino kopiją. Kūrinius atliks senosios muzikos žinovas Marekas Toporovskis (pianinas), Maria Misiarz  (istorinė violončelė) ir Darius Klišys (birbynė).

Klasikinės muzikos atlikėjų – kvarteto „Mettis“ bei džiazo atlikėjo ir kompozitoriaus Kęstučio Vaiginio nuomone, muzikos esmės neįmanoma įsprausti į skirtingų žanrų rėmus, muzika kaip gyvenimas yra daugiaveidė. Kęstutis Vaiginis ir styginių kvartetas „Mettis“ džiazo muzikos gerbėjams spalio 24 d. pristatys programą, kurios spektras labai platus: nuo originalių kompozicijų iki žymiausių džiazo standartų. Klausytojai išgirs ne tik Chico Corea „Ispaniją“ ar rytietiškos melodijos „Misirlou“ aranžuotę (iš garso takelio Kventino Tarantino  filmui „Pulp Fiction“), kurios versiją kvartetui sukūrė prancūzų styginis kvartetas „Quatuor Ébène“, bet ir K. Vaiginio kompozicijas ir kitų žymiausių kompozitorių kūrinių aranžuotes styginių kvartetui ir saksofonui.

Spalio 29 d. šiuolaikinės muzikos mylėtojams bus pristatytas styginių kvarteto „Chordos“ ir Dariaus Klišio elekroakustinis multimedinis koncertas „Intenferencija“. Tai projektas apie mus supantį šiuolaikinį pasaulį, kuriame įvairios žmogaus veiklos ir mąstymo kryptys kuria savotišką koherencijos efektą. Klausytojai turės galimybę pasiklausyti net tik įspūdingos kompozitoriaus Lino Balto (Didžioji Britanija-Lietuva) sukurtos to paties pavadinimo kompozicijos, bet ir išgirsti pasaulinę kompozitorės Carolos Robinson (JAV-Prancūzija) kūrinio „Forest Gazing“ birbynei ir styginių kvartetui premjerą.

PROGRAMA

Rugsėjo 27 d. 19.00 val.
Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilika, Bažnyčios g. 3
„Malonės puošmena“
Sergej Tcherepanov – vargonai (Vokietija), Darius Klišys – birbynė (Lietuva)

Spalio 10 d. 18.00 val.
Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, P. Butlerienės g. 5
„Šiuolaikinis tango“
Ansamblis „Cup of  Time“ (Lenkija), vad. Ryszard Borowski

Spalio 17 d. 18.00 val.
Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija, P. Butlerienės g. 5
„Mocartas ir jo amžininkai“
Reversio projektas: Marekas Toporovskis  ir Maria Misiarz (Lenkija), Darius Klišys (Lietuva)

Spalio 24 d. 18.00 val.
Marijampolės kultūros centras, Vilkaviškio g. 2
Kęstutis Vaiginis ir styginių kvartetas „Mettis“

Spalio 29 d. 18.00 val.
Marijampolės kultūros centras, Vilkaviškio g. 2
Elektroakustinės muzikos projektas „Interferencija“
Darius Klišys ir styginių kvartetas „Chordos“ (Lietuva)

Festivalį organizuoja VšĮ „Sambalsiai“.
Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė.
Partneriai: Marijampolės kultūros centras, Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerija.

Parengta pagal organizatorių informaciją
Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite