Angle down Atgal

Savaitgalį eismo įvykiuose žuvo garbaus amžiaus vairuotojas ir keleivė bei tamsoje be atšvaitų ėjusi pėsčioji

Lietuvos kelių policijos tarnybos pirminiais duomenimis, savaitgalį, lapkričio 8–10 d., policija užregistravo 241 eismo įvykį, įvykusį mūsų šalies keliuose.

Penktadienį–sekmadienį įvyko 29 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo 34 žmonės, tarp sužeistųjų – 5 nepilnamečiai. Dvejų eismo įvykių metu žuvo 3 žmonės, 84 m. automobilio vairuotojas ir kartu važiavusi 77 m. automobilio keleivė, žuvo tamsoje be atšvaitų ėjusi 68 m. pėsčioji. Neblaivūs asmenys dalyvavo 22 savaitgalio eismo įvykiuose, 5 tokiuose įvykiuose nukentėjo 9 žmonės.

Lapkričio 9 d., šeštadienio rytą, apie 6.54 val., Vilniuje, Plytinės g., automobilis ,,Citroen Saxo“, vairuojamas 84 metų vairuotojo, įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir kaktomuša susidūrė su maršrutiniu autobusu ,,Solaris Urbino“. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio ,,Citroen Saxo“ garbaus amžiaus vairuotojas ir kartu važiavusi 77 m. keleivė, kurie dėl daugybinių kūno sužalojimų ligoninėje mirė.

Lapkričio 10 d., sekmadienio pavakarę, apie 17.20 val., Šalčininkų r., Šalčininkų k., kelyje Šalčininkai–Dieveniškės–Krakūnai, automobilis ,,Audi A4“, vairuojamas 28 m. moters, neapšviestame kelyje partrenkė ir mirtinai sužalojo kelio važiuojamąją dalimi be atšvaitų, be ryškiaspalvės liemenės, be šviesą atspindinčių elementų ėjusią 68 m. moterį. Pėsčioji žuvo eismo įvykio vietoje.

Penktadienį, lapkričio 8 d. policija užregistravo 10 eismo įvykių, kuriuose buvo sužeista 10 žmonių. Užregistruoti 2 susidūrimai sankryžose, įvykę dėl vairuotojų pirmenybės taisyklių nesilaikymo, 3 atsitrenkimai į priekyje važiavusias ir stabdžiusias transporto priemones. Įvyko du užvažiavimai ant pėsčiųjų,sužeistas automobiliu partrenktas dviratininkas, nukentėjo nepilnametis mopedo vairuotojas, į kurį atsitrenkė automobilis. Vienas žmogus sužeistas automobiliui užvažiavus ant staiga į kelią įbėgusio laukinio gyvūno briedžio.

Šeštadienį, lapkričio 9 d., užregistruota 12 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės. Sužeista 14 žmonių, priešpriešinio susidūrimo metu žuvo du žmonės. Įvykiuose nukentėjo 5 žmonės, 4 iš jų buvo partrenkti pėsčiųjų perėjose, sužeistas neblaivus pėsčiasis, ėjęs per kelią nenustatytoje vietoje. Vairuotojams nepasirinkus saugaus važiavimo greičio ir nesuvaldžius vairuojamų automobilių, įvyko 3 nuvažiavimai nuo kelio, su įvykius sukėlė neblaivūs vairuotojai.

Sekmadienį, lapkričio 10 d., užregistruoti 7 eismo įvykiai, sužeista 10 žmonių, žuvo tamsoje keliu be atšvaitų ėjusi pėsčioji. Vieną įvykį sukėlė neblaivus dviračio vairuotojas, nuo kelio nuvažiavo ir apvirto vairuotojo nesuvaldytas keturratis motociklas. Sankryžose dėl važiavimo pirmenybės taisyklių nesilaikymo įvyko 2 eismo įvykiai. Beveik tuo pačiu metu Šalčininkų r. įvyko du tragiški susidūrimai su pėsčiaisiais, kurie tamsiuoju paros metu ėjo keliu, nesegėdami šviesą atspindinčių elementų ir buvo nematomi. Vieno įvykio metu automobiliu partrenkta moteris žuvo, už valandos automobiliui užvažiavus ant tamsoje nematomo pėsčiojo, sunkiai sužeistas pėsčiasis gydomas ligoninėje.

Policija akcentuoja abipusę vairuotojų ir pėsčiųjų tarpusavio atsakomybę dėl saugaus dalyvavimo eisme ir pabrėžia, kad vairuotojai turi laikytis jiems privalomų reikalavimų pėsčiųjų atžvilgiu, o pėstieji turi vykdyti jiems nustatytas pareigas. Tamsiuoju paros metu lyjant ar sningant, vairuotojams pastebėti pėsčiuosius ar dviračius vairuojančius asmenis yra labai sunku. Svarbu, kad eismo dalyviai papildomo dėmesio skirtų savo matomumui kelyje užtikrinti, segėtų kitiems eismo dalyviams matomus atšvaitus, dėvėtų ryškiaspalvius drabužius (liemenes, diržus) su šviesą atspindinčiais elementais, naudotų šviečiančius žibintus (žibintuvėlius). Pėstieji, norėdami užtikrinti savęs saugumą ir matomumą, turėtų laikytis nustatytų Kelių eismo taisyklių reikalavimų, judėti pėsčiųjų takais, šaligatviais, jei jų nėra – kelkraščiais prieš automobilių judėjimo kryptį, o per gatvę ar kelią eiti tik leistinose vietose, gerai įsitikinę, kad tai daryti yra saugu. Vairuotojams ypatingo atidumo priemonių būtina imtis vietose, kur į kelią gali įžengti pėstieji – gyvenvietėse, prie pėsčiųjų perėjų, gyvenamųjų namų kiemuose ir kitur.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

2018 metai

2019 metai

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

2 490

2 842

352

14,13

Žuvo

146

157

11

7,5

Sužeista žmonių

2 889

3 405

516

17,8

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite