Angle down Atgal

Savaitė karantino sąlygomis: kaip sekėsi Pagėgiams?

Lietuvos Respublikoje 2020 m. kovo 14 d paskelbus karantiną, darbas Pagėgių savivaldybės administracijoje organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje, todėl gyventojai raginami naudotis elektroninėmis priemonėmis.

„Praėjo pirmoji savaitė Pagėgių savivaldybės administracijoje, kuri, dirbdama ekstremaliomis karantino sąlygomis, ir toliau užtikrins nenutrūkstamą paslaugų teikimą gyventojams,“ – patikina Savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius.

„Paskelbus karantiną, visi susirinkimai ir susitikimai atšaukti, kai kurie vyksta nuotoliniu būdu, tačiau dar artimiausius tris mėnesius kultūriniai bei sporto renginiai tikrai nebus organizuojami.“ – teigia Savivaldybės meras.

Savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius kreipiasi į Pagėgių krašto gyventojus ir prašo laikytis karantino metu paskelbtų draudimų ir apribojimų, kviečia būti sąmoningais, pagarbiais ir atsakingais dėl savo ir artimųjų sveikatos. Savivaldybės meras prašo patiems rūpintis savo sveikata ir apsaugoti kitus žmones nuo šio viruso plitimo, ragina vengti susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą, laikytis higienos rekomendacijų.

Paskirtas ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas

Pagėgių savivaldybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovu paskirtas savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Komskis. Vadovas pasakoja, kad per praėjusią savaitę sulaukė nemažai gyventojų skambučių, kurie teiravosi dėl izoliacijos, grįžus iš užsienio, dėl apgyvendinimo ar transportavimo teikiamų paslaugų, tačiau pripažįsta, kad yra neatsakingų gyventojų, kurie nepaiso nei rekomendacijų, nei draudimų.

„Džiaugiuosi, kad pavyko susitarti dėl patalpų, kuriuose asmenys gali apsigyventi, jeigu neturi galimybių izoliuotis namuose. Tokios galimybės saviizoliuotis sudarytos 20-iai asmenų (suderinta dėl 20 atskirų kambarių, taip pat yra galimybė gauti maitinimą). Pirmąją savaitę apgyvendinti 3 asmenys,“ – teigia Virginijus Komskis.

„Taip pat turime galimybę savivaldybės transportu pervežti asmenis, grįžusius iš užsienio, kuriems pasireikštų bent vienas COVID-19 ligos simptomų iš visų tarptautinių LR sienos kirtimo punktų į pagrindines asmens sveikatos priežiūros įstaigas tais atvejais, kai nėra galimybės asmenis transportuoti greitosios medicinos pagalbos automobiliu. Taip pat asmenų, išrašomų iš ligoninių, kuriose numatyta priimti, tirti ir gydyti asmenis su COVID-19 ir asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju minėta liga, kuriems būtinas tolesnis izoliavimas. Jau turėjome piktnaudžiavimo atvejų, kai gyventojai tuo bandė pasinaudoti, todėl kiekvieną situaciją atidžiai peržiūrime.“ – pasakoja vadovas.

Per pirmąją karantino savaitę Pagėgiuose nebuvo užfiksuota koronaviruso infekcijos atvejų, tačiau Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Virginijus Komskis savivaldybės gyventojų prašo laikytis nurodymų ir draudimų, kurie yra būtini viruso plitimo stabdymo prevencijai.

Įspėjimai nesilaikantiems saviizoliacijos

Pagėgių savivaldybės teritorijoje gyvenantiems asmenims, grįžusiems iš užsienio, bet nesilaikantiems privalomos 14 dienų saviizoliacijos, įteikiami oficialūs Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus pasirašyti įspėjimai dėl saviizoliacijos sąlygų nesilaikymo. Gavus įspėjimą, tačiau ir toliau nesilaikantiems saviizoliacijos, taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

2020 m. kovo 23 d. 09.00 val. duomenimis, tokie įspėjimai yra išsiųsti 36 savivaldybės gyventojams, iš kurių 9 gyvena Pagėgių seniūnijoje, 9 – Vilkyškių, 9 – Natkiškių, 6 – Lumpėnų, 3 – Stoniškių.

Darbas seniūnijose

Nors Pagėgių savivaldybės seniūnijos taip pat dirba nuotoliniu būdu – paslaugos teikiamos telefonu arba el. paštu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas ar paslaugas būtina atlikti darbo vietoje, tiesioginiam darbui tai sunkumų nesudaro. Seniūnai aktyviai bendrauja ir bendradarbiauja su gyventojais, teikia pagalbą esantiems saviizoliacijoje (aprūpinimas maistu, vaistais, kitomis būtinosiomis priemonėmis). Taip pat, seniūnai perspėja grįžusius iš užsienio dėl saviizoliacijos, o jos nesilaikantiems, teikia oficialius Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus įspėjimus. Šie įspėjimai efektyvi prevencinė priemonė: asmuo, kuris nesilaikė saviizoliacijos, gavęs oficialų įspėjimą, labiau supranta padėtį ir kokia atsakomybė laukia, jeigu nesilaikys rekomendacijų ir nurodymų visoje šalyje paskelbto karantino metu.

Išdalintos asmens apsaugos priemonės

Siekdama užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą, Pagėgių savivaldybė pasirūpino, kad darbuotojai, negalintys išvengti rizikos arba pakankamai jos apriboti darbo organizavimo priemonėmis (medikai, pareigūnai ir kiti specialistai), būtų aprūpinti asmens apsaugos priemonėmis, galinčiomis apsaugoti nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos).

„Kovo 17 d. Asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, seniūnijoms bei kitoms savivaldybės įstaigoms, kurioms kyla didžiausia rizika, buvo išdalinti asmens apsaugos priemonių komplektai. Viso išdalinta per 30 vnt. komplektų, kuriuos sudarė: kombinezonai, apsauginiai akiniai, veido kaukės, pirštinės ir antbačiai. Jau kitą dieną, kovo 18 d., seniūnijoms ir įstaigoms, kurioms kyla didžiausia rizika, buvo išdalinti dezinfekcinių priemonių rinkiniai, iš viso 30 rinkinių, kuriuos sudarė dezinfekcinės priemonės, skirtos rankų ir paviršių dezinfekavimui.“ – teigia Pagėgių savivaldybės Civilinės metrikacijos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Kristina Tutlienė.

Savivaldybei skirta 300 litrų rankų dezinfekavimo priemonių

Visoms Lietuvos Respublikos savivaldybėms iš Valstybės rezervo medicinos atsargų skirta 70 tūkst. litrų rankų dezinfekavimo medžiagos, iš kurių Pagėgių savivaldybei bus skirta 300 litrų rankų dezinfekavimo priemonių. Šios priemonės savivaldybę pasieks kovo 26 d. ir bus išdalintos savivaldybės teritorijoje veikiančioms valstybės ir savivaldybės institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms, prioritetą teikiant institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms, tiesiogiai įsitraukusioms į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymą.

Savivaldybės teikiamos paslaugos

Apgyvendinimo ir transportavimo paslaugos: Virginijus Komskis, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius, tel.8 441 57482, mob. 8 652 85005.

Aprūpinimas maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis: Daiva Vaitiekienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja, tel. 8 441 76067, mob. 8 656 84906.

Sveikatos klausimai: Kristina Tutlienė, Civilinės metrikacijos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja), tel. 8 441 57482, mob. 8 653 48062.

Saviizoliacijos ir kiti teisiniai klausimai: Valdas Vytuvis, Dokumentų valdymo ir teisės skyriaus vyriausiasis specialistas, tel. 8 441 70411, mob. 8 676 86164.

Kviečia savanoriauti

Pagėgių savivaldybės administracija prašo savanorių pagalbos, galinčių įvairiais darbais prisidėti prie pagyvenusių žmonių gerovės Pagėgių savivaldybėje.

Norintys padėti seneliams, susisiekite tel. 8 441 76067, mob. 8 656 84906.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite