Angle down Atgal

Sausio 13-oji: vardadieniai, astrologija

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Trisdešimt vieneri metai nuo ano, tragiškojo, 1991-ųjų sausio. Šią dieną minime masinį taikų Lietuvos piliečių pasipriešinimą Sovietų Sąjungos bandymui jėga į savo rankas paimti valstybiniam perversmui reikšmingus objektus.

Bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią, sovietų kariuomenė 1991 metų sausio 13 dieną Vilniuje jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą.

Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių taikių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų – desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones žuvo 14 ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų.

Besiplaikstančios trispalvės, žvakučių liepsnelės, gėlės, vainikai ant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapų primins skaudžias netektis, žaizdas ir mūsų pačių, išsivadavusių iš imperijos gniaužtų, susitelkimą pavojaus akivaizdoje.

Sausio tryliktoji – ketvirtadienis, 13-oji metų diena (ketvirtoji antrosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 352 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Dargauda, Dargaudas, Dargenė, Dargenis, Dargė, Dargilas, Iva, Ivas, Iveta;

rytoj: Auksė, Auksius, Auksys, Auksuolė, Lelija, Lilija;

poryt: Mauras, Meda, Paulius, Skirgaila, Sniega, Sniegė, Snieguolė.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.36, leidžiasi 16.19. Dienos ilgumas – 07.43.

Šiandien – penktoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Tas, kuris laisvėje ieško ne jos pačios, o kažko kito, sukurtas tarnauti kitiems“ (A. K. Tokvilis).

*****************

Astrologinė prognozė sausio 13-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Sumaniai sudarysite sutartis, rūpinsitės transportu, ryšiais. Būsite nusiteikę išlaidauti, kad nudžiugintumėte brangius jums žmones arba kažkam padarytumėte įspūdį.

JAUTIS. Šiandien aktualūs bus tiek savi, tiek kitų žmonių turtiniai, piniginiai reikalai. Tikėtina, kad darysite pajamų ar išlaidų apskaitą. Galbūt kažkas pasiūlys įsigyti daiktą palankiomis mokėjimo sąlygomis.

DVYNIAI. Nestokosite kūrybingumo, liežuvio aštrumo bei apsukrumo. Visgi geriau bus, jei šią dieną praleisite gana kasdieniškai, nes nuotykiai, neapgalvoti susitarimai, skolinimai, išlaidavimai gali pridaryti rūpesčių.

VĖŽYS. Šiandien vargu ar užteks laiko ir jėgų nuosekliai imtis darbų. Gali būti, kad kai kurios geros idėjos apsineš iliuzijomis, praras prasmę arba bus kitų žmonių iškraipomos. Galbūt pamanysite, kad bandote pakeisti nepakeičiamus dalykus.

LIŪTAS. Jeigu pašaliniai kontaktai pernelyg nesutrukdys dienotvarkės, tai galbūt padarysite darbelį, kuris leis pasipelnyti, užsitikrinti paramą ar pan. Palanku aiškintis nesutarimus, gaivinti draugystę.

MERGELĖ. Šiandien jums gali iškilti pasirinkimo klausimas aktualioje srityje. Galbūt turėsite galimybę realiai išbandyti savo jėgas ar žinias. Net jeigu nerodysite jokios iniciatyvos, šiandien jums neduos ramybės kolegos, pažįstami.

SVARSTYKLĖS. Gali būti pareikalauta imtis didesnės atsakomybės, pademonstruoti kompetenciją, žinias arba leistis į komandiruotę, mokymus. Tuo pačiu galite tikėtis neblogų pasiūlymų. Visgi jei laiku į juos nesureaguosite, tai praleisite savo progą.

SKORPIONAS. Regis, ypač aktualūs bus finansiniai reikalai, vaikų poreikiai. Mažiau baksnokite pirštu į svetimus trūkumus, silpnybes, o verčiau pasirūpinkite savais psichologiniais kompleksais, netikusiais įpročiais.

ŠAULYS. Jausite emocinę įtampą, nerimą. Regis, iniciatyvą perims kiti žmonės, o jums beliks stebėti, kaip klostosi aplinkybės ir tikėtis sėkmės. Gali aiškėti, kad kiekvienas kovoja tik už save.

OŽIARAGIS. Tikriausiai teks suktis kasdieninių darbų verpete, aptarti ne kartą svarstytus klausimus. Būsite darbštūs ir patikimi. Vis dėlto skuboti sprendimai neišeitų į naudą nei jums, nei kitiems. Sekite informaciją, kad kažko svarbaus nepraleistumėte.

VANDENIS. Intensyviai darbuositės kūrybos, verslo, mokymų arba sporto, turizmo srityse, nevengsite rizikos, nuotykių. Nepraraskite budrumo. Labiau prižiūrėkite vaikus.

ŽUVYS. Diena nelabai rami, daug kintančių emocijų, keistos įtampos. Labiausiai norėsis harmonijos, o kaip tik jos gali pristigti. Būtų puiku, jei nusiraminti ir teisingai susivokti savyje jums padėtų artimi žmonės.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite