Angle down Atgal

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena: pareigūnas dalijasi prisiminimais

Šiemet Lietuva mini 30-ąsias Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos metines. 1991 m. sausio 13 – ąją Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Šios dienos įvykiai Lietuvoje primena tą istorijos tarpsnį, kai tauta vieningai kovojo už nepriklausomą bei laisvą šalį. Stoję prieš tankus beginkliai, iškėlę „dainuojančios revoliucijos“ vėliavas ir susikibę už rankų laisvės kovotojai gynė savo šalį, paaukodami 14 gyvybių - bokšto gynėjų.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas taip pat prisimena šiuos šalį sukrėtusius įvykius ir dalijasi savo patirtais išgyvenimais šiuo Lietuvai itin svarbaus tarpsnio metu.

Įvykis įsirėžęs atmintyje

Pasakodamas apie savo patirtį Telšių apskr. VPK pareigūnas Saulius Žilius, sausio 13-ąją budėjo policijos komisariate bei teigė kol bus gyvas, prisimins šiuos įvykius: „Kaip dabar prisimenu, sausio 14-ąją iš mūsų 25 pareigūnai išvyko į Vilnių. Važiuojant apėmė toks vidinis jausmas, jaudulys ir nežinomybė, kas ten gali atsitikti, kadangi po sausio 13-tos ten buvo žuvusiųjų asmenų“. Jis kartu su kitais pareigūnais tomis dienomis palaikė viešąją tvarką sostinėje. „Kas man štai įsiminė – žmonių gausa. Buvo minios žmonių prie Aukščiausios Tarybos rūmų. Žmonės buvo labai vieningi, tokie šilti, geri. Ir aišku, parlamento pastatas, visi tie sustatyti blokai, visokiausi užblokavimai mieste... įspūdis iki šiol stovi akyse“, - pasakojo Saulius.

Šiandien prisimenant sausio 13-osios įvykius, ateities kartoms siekiama perduoti šios dienos svarbą, ugdyti patriotiškumo bei pilietiškumo jausmą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite