Angle down Atgal

Saulius Stasiūnas: „Atostogoms nereikia pareiškimo“

Savaitraštis „Etaplius“ tęsia straipsnių ciklą „Kada paskutinį kartą?“, kuriame pristato Šiaulių miesto politikus – Tarybos narius. Kokie jie žmonės?

Kada paskutinį kartą?

– Žiūrėjote į žvaigždes?

– Tradiciškai tai darau liepos pradžioje, kai lankausi prie ežero Molėtų rajone, kur užaugo mano senelis. Ten visai netoli yra Etnokosmologijos muziejus ir vieną naktį pro teleskopą pamačiau sprogusią žvaigždę... Ji suiro taip neįsivaizduojamai seniai, kad pasijutau ištirpęs galaktikos tolybėje, o kiekviena būties akimirka tapo verta visos galaktikos.

– Lipdėte sniego senį?

– Nepamenu... Vaikai dar maži buvo. Bet šią žiemą mačiau, kaip tai darė mano kaimynas Mindaugas Stakvilevičius. Jam liepos 24-ąją sukako 88-eri. Tad ir man dar nevėlu pakartoti šį malonumą.

– Padėjote kitam?

– Vakar. Šiandien. Ir rytoj stengsiuosi tai daryti. Tai natūralu, nes turiu, kuo pasidalyti.

– Ką nors pasodinote?

– Sėjau žolę šį pavasarį ir dar kartą tai kartojau birželį. Kas čia tokio – pievelė? O pabandykite iš dirvono ją sukurti! Ilga kelionė svajonės – žemuogių pievelės – link.

– Sportavote?

– Šiandien. Tiesa, tai vadinu mankšta arba kūno kultūra, nes sąvoką „sportas“ sieju su kūno galimybių ribų paieška. O aš noriu, kad kūnas tarnautų ilgai, tad palepinau jį mankštele prie „Lapės“ ir maudynėmis Rėkyvoje.

– Verkėte?

– Džiaugiuosi, kai yra proga verkti iš džiaugsmo. Visiems patariu – paklausykite, kaip XXI amžiuje gieda „Dagilėlis“ po XVII amžiaus Šiaulių katedros skliautais, ir ta emocija jus pagaus nevalingai ir sukrečiančiai paprastai.

– Bučiavotės?

– Vakar. Šiandien. Ir ryt, labai tikiuosi. Tai daug tikriau už taip dažnai melodramose tariamą žodį „m...“.

– Nuoširdžiai juokėtės?

– Vakar. Šiandien. Ir ryt, labai tikiuosi. Tiek malonių kuriozų aplink. O jei viskas gerai, tai nesunku pačiam tuo kuriozu tapti. Kolega klausia: „Ar klystu?“, o aš girdžiu komplimentą: „Arklys tu“, nes visad maniau, kad esu vieno žmogaus galios, o jis didina mane iki vieno arklio.

– Skaitėte knygą?

– Vakar. Šiandien. Ir rytoj. Aplink mane daug atverstų arba pažymėtų skaitomoje vietoje knygų. Kažkada paskaičiavau, kad visų vertingiausių knygų perskaityti jau nespėsiu, tad dabar tarsi džiazuoju jose. Šiuo metu dažnai „įneriu“ į Arvydo Juozaičio knygą „Kraštai ir žmonės“.

– Buvote kine?

– Žiemą. Man patinka, kai po filmo galiu išeiti į naktinį tamsų miestą ir tęsti filmo mintis, tarsi šviesa ekrane nebūtų užgesusi, o aplinka neblaško dėmesio.

– Atostogavote?

– Nuolat. Manau, kad atostogoms nereikia pareiškimo darbe. Tiesiog pakeiti veiklą ir po valandos ar pusdienio būni taip atitrūkęs, net kažko darbadieniško pasiilgęs.

– Žaidėte su vaikais?

– Birželio mėnesį į Šiaulius užsuko būrelis uostamiesčio penktokų. Na, ir prisižaidėme Šiaulių bulvaro viražuose, kad net Katinų muziejų pėsčiomis pasiekėme.

– Čiuožėte pačiūžomis?

– Senokai. Ant „Bruklino“ ledo, o ten dabar „Senukai“ ir dykuma visus metus.

– Buvote pas gydytoją, sirgote?

– Mano gydytoja per mane darbo netektų. Tad kartą per metus stengiuosi ją aplankyti taip sau, pavyzdžiui, atostogaudamas.

– Vėlavote?

– Žinoma, į pasimatymą... namuose. Nes visada gali pasirodyti anksčiau ir esi laukiamas!

– Jautėtės įsižeidęs?

– Užvakar, kai įvairiai kartojau tą pačią mintį ir vis likau nesuprastas.

– Įžeidėte kitą?

– Kai likau nesuprastas ir įžeidimu sukūriau tokį atstumą, kaip bedugnė praraja. Bet susitiksime ir pirmiausia ATSIPRAŠYSIU.

– Buvote bažnyčioje?

– Praėjusią savaitę lankiausi Lvove ir pabuvojau pas unitus, stačiatikius, katalikus ir armėnus. Paaiškėjo, kad Dievas – vienas ir labai į mus panašus. Tad jo paieškas pradėkime nuo savęs ir savo artimo, o pavyzdžių Biblijoje užteks.

– Pagyrėte save ir džiaugėtės, kad esate naudingas politikas?

– Po liepos 4-os dienos posėdžio 30-ojo klausimo dėl nakvynės namų balsavimo. Pirmą kartą pasitaikė toks „lakmuso popierėlis“, kad pamatyčiau, kas yra kas. Politikas – miestu (poliu) besirūpinantis jo pilietis. O politikuojančių manipuliatorių bus visada. Džiaugiuosi, kad šiauliečių sprendimu šiais metais jų Taryboje tapo mažuma.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite