Angle down Atgal

Saugaus eismo mokymas Menų mokykloje

Vaikai, kaip ir kiekvienas suaugęs žmogus, kiekvieną dieną susiduria su eismu keliuose. Deja, eismo nelaimių, kuriose nukenčia vaikai, nepavyksta išvengti. Skubančiame pasaulyje eismo saugumo įgūdžių ugdymas mokykliniame amžiuje yra neišvengiama būtinybė. Šiaulių menų mokykloje nuo šių mokslo metų veikia ne vienas, o du saugaus eismo kabinetai, kurių darbuotojai pasiruošę mokyti jaunuosius eismo dalyvius saugiai elgtis gatvėse, keliuose, ugdant asmenines ir socialines kompetencijas.

Menų mokyklos struktūriniame padalinyje vaikų klube „Kibirkštis“ veikia saugaus eismo kabinetas, kuriame dirba saugaus eismo specialistė Solveiga Bugienė. Jame vedamos saugaus eismo pamokos miesto pietinio rajono mokyklų 1-4 klasių mokiniams.

Saugaus eismo pamokų metu pradinių klasių mokiniai mokomi pėsčiojo taisyklių, saugaus elgesio pavojingose situacijose, ugdomas jų gebėjimas atpažinti pavojaus šaltinius eismo aplinkoje. Pamokų metu aptariama eismo aplinka vaikų gyvenamojoje vietoje ir prie mokyklos, aptariami eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo vaikai – pėstieji, analizuojamas jų elgesys, ieškoma saugaus elgesio gatvėje varianto, aptariamos vaikų klaidos. Vaikai pamokų metu nėra pasyvūs stebėtojai ir klausytojai. Jie aktyviai dalyvauja pokalbyje, klausia ir atsako į klausimus, turi galimybę modeliuoti situacijas gatvėse ant stalo-maketo, stebi ir analizuoja filmuotą medžiagą, žiūri filmukus saugaus eismo tema.

Pamokų svarbus bruožas – vaizdumas ir įtaigumas. Saugaus eismo pamokų metu ugdomas ir atsakomybės už save ir kitus jausmas, ugdomas supratimas, kad eismo dalyvių elgesys grindžiamas tarpusavio pagarba ir atsargumu.

Menų mokykloje (Aušros alėja 52) veikia saugaus eismo kabinetas, kuriame dirba saugaus eismo specialistas Aidas Steponaitis. Jame vedamos pamokos miesto centrinės dalies mokyklų mokiniams.

Saugaus eismo pamokų metu nagrinėjami itin svarbūs klausimai – vaiko saugumas kelyje ir saugaus eismo kultūros ugdymas. Mokiniai mokosi saugaus važiuojamosios gatvės ar kelio dalies perėjimo modelio, ugdo gebėjimą atpažinti pavojaus šaltinius eismo aplinkoje.

Pamokų metų mokiniai kūrybiškai spręs su eismo saugumu susijusias problemas, supras, jog saugiai elgtis kelyje ir laikytis saugaus eismo taisyklių svarbu ne todėl, kad galima susilaukti baudos, o todėl, kad apsaugotume savo ir kitų gyvybes.

Miesto mokyklų mokiniai turi galimybę atnaujinti savo turimas žinias apie saugų eismą ateidami į Menų mokyklos saugaus eismo kabinetus arba pasikvietę saugaus eismo specialistus į savo pačių mokyklas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite