Angle down Atgal

Santaros klinikose iš 163 gydomų COVID-19 sergančių pacientų – 4 vaikai

Lapkričio 25 dienos ryto duomenimis, VUL Santaros klinikose gydomi 163 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 33 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 163 COVID-19 sergančiųjų – 4 vaikai. Iš visų COVID-19 gydomiems pacientams skirtų stacionaro vietų Santaros klinikose užimta 95 proc., reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 66 proc.

Šiuo metu atraminėse ligoninėse gydoma 314 pacientų: Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – 150 pacientų, iš jų 6 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 23 pacientai, iš jų 2 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Ukmergės ligoninėje – 57 pacientai, iš jų 2 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 60 pacientų, iš jų – 2 Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, Druskininkų ligoninėje – 10 pacientų, Trakų ligoninėje – 14 pacientų.

Vilniaus regione COVID-19 ligoninių suaugusių aktyvaus gydymo vietų užimtumas siekia 78 proc., o reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 63 proc.

Visas pasaulis su nekantrumu laukia vakcinos nuo COVID-19 ligos. Vis dėlto dažnam kyla abejonių dėl vakcinų efektyvumo. Pasak VUL Santaros klinikų direktoriaus medicinai doc. dr. Valdo Pečeliūno, visiems gerai žinomos vakcinos nuo gripo efektyvumas siekia maždaug 60 proc., o COVID-19 vakcinos skelbiamas efektyvumas skirtingų gamintojų svyruoja tarp 70–95 proc. Tokie rezultatai suteikia vilties, kad atsiradus vakcinoms pavyks sukurti vadinamąjį visuomenės imunitetą.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite