Angle down Atgal

SAM atstovas: galimai nuo pirmadienio tyrimus dėl koronaviruso galės atlikti keturios privačios gydymo įstaigos

Keturių privačių gydymo įstaigų laboratorijos galbūt jau nuo pirmadienio galės atlikti tyrimus dėl koronaviruso, sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Visuomenės sveikatos priežiūros departamento direktorius Audrius Ščeponavičius.

„Šiuo metu yra 6 valstybinės laboratorijos, kurios atlieka (tyrimus dėl koronaviruso. – ELTA). Jų didžiausias pajėgumas, kuris buvo pasiektas, – 1,5 tūkst. mėginių ištyrimas per dieną (...) Taip pat jau yra priimtas sprendimas dėl 4 privačių gydymo įstaigų laboratorijų, kurios taip pat turės teisę atlikti tyrimus dėl COVID-19“, – LRT radijui pirmadienį sakė jis.

Pasak A. Ščeponavičiaus, šios laboratorijos galimai pradės veikti jau pirmadienį, blogiausiu atveju – šią savaitę.

„Priimtas sprendimas, šiuo metu rengiami operacijų vadovo dokumentai ir visi kiti leidimai, kurie būtini, derinama su nacionaline laboratorija, kuri yra koordinuojanti laboratorija tyrimų paėmimams. Validacijos klausimai, ir tiesiog jos jau šią savaitę, netgi šiandien, galbūt pradės dirbti“, – tikino SAM Visuomenės sveikatos priežiūros departamento direktorius.

Jis teigė nežinantis, koks yra minėtų privačių gydymo įstaigų laboratorijų pajėgumas, bet kartu patikino, kad atliekamų tyrimų apimtys žymiai padidės.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite