Angle down Atgal

SAM atstovas: atlikus 100 tyrimų yra nustatomas maždaug vienas koronaviruso atvejis

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Visuomenės sveikatos departamento vadovas Audrius Ščeponavičius informuoja, kad vienas esminių rodiklių, kuriuo matuojamas koronaviruso plitimas šalyje, yra stabilus. A. Ščeponavičiaus teigimu, iš 100 ištirtų atvejų šiuo metu yra nustatomas maždaug vienas COVID-19 atvejis. Visgi SAM atstovas įsitikinęs, kad tikroji situacija šalyje paaiškės per ateinančią savaitę.

„Šis rodiklis pastaruoju metu yra tikrai stabilus, tai rodo, kad iš 100 ištirtų atvejų vienas atvejis yra nustatytas teigiamas COVID-19“, – LRT radijui kalbėjo A. Ščeponavičius.

SAM atstovas taip pat akcentuoja, kad siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą šalyje yra dar labiau svarstoma išplėsti medikų testavimą dėl koronaviruso. A. Ščeponavičiaus teigimu, artimiausiu metu taip pat bus tiriami ir slaugos bei globos namų gyventojai bei personalas.

„Svarstoma išplėsti tikrinamų asmenų apimtis pirmiausiai kreipiant dėmesį į medikų sveikatos patikrinimus dėl COVID-19, taip pat slaugos ir globos įstaigų personalą bei jų gyventojus“, – informavo A. Ščeponavičius.

„Tai yra tokios grupės, kurios artimiausiu metu bus tiriamos papildomai“, – pridūrė jis.

SAM Visuomenės sveikatos departamento vadovo teigimu, pagrindinės dvi sąlygos išėjimo iš koronaviruso sukeltos pandemijos yra ligos plitimo mažėjimas ir tai, kad sveikatos sistemos pajėgumai nebūtų perkrauti.

Visgi A. Ščeponavičius įsitikinęs, kad tikroji situacija dėl koronaviruso paaiškės per artimiausią savaitę.

„Ypatingai po šventinio savaitgalio nežinome, ko laukti, nes matėme patys puikiai, kiek automobilių buvo sustabdyta ir neįleista į miestus – kas šeštas. Tai reiškia, kad žmonės visgi nesilaiko karantino režimo“, – kalbėjo SAM Visuomenės sveikatos departamento vadovas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite