Angle down Atgal

Šalyje kasmet kuriasi vis daugiau įmonių

Šalyje veikiančių įmonių, lyginant su praėjusiais metais, padaugėjo 4,7 proc. Šių metų liepos 1 d. Lietuvoje buvo beveik 260 tūkst. veikiančių įmonių ir fizinių asmenų, vykdančių ekonominę veiklą, o tūkstančiui gyventojų teko 91 įmonė ir asmuo, vykdantis ekonominę veiklą. Tokius duomenis mėnesio pradžioje pateikė Statistikos departamentas.

Šių metų pirmą pusmetį buvo įregistruota 5 021 įmonė, arba 10,7 proc. daugiau nei 2016 m. pirmą pusmetį (4 535 įmonės). Daugiausia naujų įmonių įregistruota Vilniaus apskrityje, o mažiausiai - Tauragės. Taip, remdamiesi savo duomenimis, teigia VĮ Registrų centras“.

Po ekonominės krizės naujų įmonių skaičius džiugina ir yra akivaizdžiai augantis. 2015 m. veiklą pradėjusių įmonių skaičius, palyginti su 2010 m., išaugo 45,9 proc.

Nors šalyje įmonių sparčiai daugėja, pirmą šių metų pusmetį, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, Lietuvoje buvo išregistruota 4 proc. daugiau įmonių. Daugiausia išregistruotų įmonių užfiksuota šiose ekonominės veiklos rūšyse: didmeninės ir mažmeninės prekybos; variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto, statybos, profesinės, mokslinės ir techninės veiklos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite