Angle down Atgal

Šalkauskiečiai - Stasio Šalkauskio keliais

Ankstyvą saulėtą šeštadienio rytą Stasio Šalkauskio gimnazijos bendruomenės nariai nuosavais automobiliais ir autobusu skubėjo į Kurtuvėnus.

Kurtuvėnų regioninio parko centrinėje aikštėje, buvo numatytas startas gimnazijos bendruomenės žygiui „Stasio Šalkauskio keliais“. Šio žygio tikslas buvo ne tik gerai praleisti vieną savaitgalio dieną, bet ir pakartoti 1904 metų birželio 1- 14 d. d. gimnazistų žygį po Kurtuvėnų apylinkes, kurias tada (kartu su P. Višinskiu ir kitais) išvaikščiojo būsimasis filosofas Stasys Šalkauskis.

147 šalkauskiečiai žygeiviai (mokiniai, tėveliai, mokytojai) pasiskirstė į 10 būrių. Vieni tapo stirnomis, kiti- lokiais, treti- vilkais, ketvirti- lapėmis... Komandas pasveikino ir palinkėjo saugaus, nuotaikingo ir nepamirštamo žygio šio renginio iniciatorė, gimnazijos direktorė L. Tamulaitienė. Žygio organizatorės E. Naimavičienė ir D. Railienė keliautojams įteikė žemėlapius, paaiškino, kaip jais naudotis ir paskelbė startą. Vieni paskui kitus žygeiviai leidosi į miško trasą, kur jų laukė ne tik lengvas pasivaikščiojimas, bet ir įvairios užduotys. Nužygiavus pirmuosius 5 km, punkte „Būk taiklus“ kiekvieno būrio nariai turėjo pasitikrinti savo akies jautrumą ir rankos taiklumą. Patikrą pravedė gimnazijos partneriai- Šiaulių gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-os rinktinės šauliai. Vėliau žygeiviai demonstravo miklumą rungtyje „Kiaurasamtis“, kūrybiškumą- rungtyje „Gamtos ženklai“. Rimčiausias išbandymas visų laukė Vainagių piliakalnyje įsikūrusiame paskutiniame trasos punkte „Apie Stasį Šalkauskį“. Čia reikėjo ir žinių, ir loginio mąstymo, ir pastabumo.

Įveikę visus etapus , žygeiviai pasistiprino gardžia, ant laužo virta makaronu koše ir kvapnia arbata, pailsėjo medžių paunksmėje, pasidalino ką tik išgyventais įspūdžiais, pasidžiaugė paskelbtais rezultatais, ką tik gautomis padėkomis ir .... visi kartu , besigrožėdami supančia gamta, įveikė paskutiniuosius 6 kilometrus.

Pasak pačių žygio dalyvių, kai kuriems tie 17 kilometrų buvo nelengvas, bet sėkmingai įveiktas iššūkis! Turiningai ir prasmingai praleidę laiką bendraminčių būryje, šalkauskiečiai įsitikino, kad toks bendruomenės renginys labai reikalingas ir tikrai taps tradiciniu, todėl jau galvoja, kokiomis užduotimis kitais metais reikės praturtinti žygio programą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite