Angle down Atgal

Šalkauskiečiai mini Tarptautinę tolerancijos dieną

Tarptautinei tolerancijos dienai, kuri UNESCO sprendimu minima nuo 1995 m., Stasio Šalkauskio gimnazijos mokiniai ruošėsi visą savaitę. Integruotose istorijos, geografijos ir dailės pamokose kartu su mokytojais R. Veikšaite, I. Staliorevičiene, D. Baranausku ir J. Šlivinskiene jie prisiminė istorinius įvykius, kuriuose netolerancija kitoms tautoms, religijai ar rasei virto agresija ir atnešė žiaurias pasekmes, kalbėjosi apie mūsų visuomenės požiūrį į kitaip atrodančius, kitaip mąstančius bei turinčius kitokius nei dauguma pomėgius ir gyvenimo būdus.

Mokiniai išsakė savo mintis ir apie dar vieną netolerancijos pavyzdį- neigiamą jaunosios kartos požiūrį į senus žmones, tačiau visuose pokalbiuose buvo prieita prie vienos ir tos pačios minties, kad mūsų Žemė yra didelė, todėl vietos joje užteks visiems. Tik reikia mūsų pačių tolerancijos kitaip mąstantiems, kitaip atrodantiems, išpažįstantiems kitas religijas ar turintiems kitokią odos spalvą. Tada visiems bus lengviau ir paprasčiau gyventi.

Pokalbius ir diskusijas pamokose apvainikavo gimnazistų kūrybiniai darbai ,,Tolerancijos dėlionė“, kuriuos į visumą sudėjo dailės mokytoja Jolita Šlivinskienė. Mokytojos ir mokinių dėka atsirado dar vienas Lietuvos žemėlapis, kurio pagalba šalkauskiečiai kviečia visus būti tolerantiškais kasdieniu elgesiu bei žodžiais ir į viską žvelgti be išankstinio nusistatymo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite