Angle down Atgal

Šalčininkų rajono gyventojus atakuoja sukčiai

Nuo 2021 m. sausio mėnesio 1 d. iki sausio 19 d. Šalčininkų r. PK veiklos teritorijoje buvo užregistruoti net 6 sukčiavimo atvejai, gyventojai prarado apie 5000 tūkstančius eurų.

Vienas iš sukčiavimo atvejų įvyko sausio 11 d., Dieveniškių sen. gyventoja surado ją dominantį skelbimą, dėl rotveilerio veislės šuniuko įsigijimo, susisiekė skelbime nurodytu el. paštu su tariamu pardavėju, kuris pasakė, kad yra iš Suomijos, bei pervedė į šio asmens nurodytą banko sąskaitą bendrai per kelis kartus 3320 eurų už šuniuką, bet šuniuko iki šiol taip ir negavo.

Tą pačią dieną Pabarės sen. gyventojas elektroninėje erdvėje sulaukė pasiūlymo užsidirbti pinigų, pervedė 1400 eurų į nurodytą sąskaitą bei išsiuntė paso kopiją, bet jokių pinigų (uždarbio) taip ir nesulaukė.

Kiti sukčiavimo atvejai įvykdyti www.skelbiu.lt pirkimo - pardavimo portale, gyventojai norėdami įsigyti tam tikrų prekių, iš anksto įvykdė apmokėjimus, bet užsakytų daiktų taip ir negavo.

Policijos informacinių pranešimų registre, taip pat užregistruoti keli pranešimai, kai gyventojai sulaukė skambučių, dėl neapmokėtų elektros sąskaitų, šiais atvejais gyventojai nuo sukčių nenukentėjo.

Patarimai gyventojams:

Informuokite policiją apie bandymus sukčiauti, net jei netapote sukčių auka, tel. 112

Sukčiai gali rasti pagrindinę informaciją apie jus internete (pvz., socialiniuose tinkluose). Nemanykite, kad skambinantysis asmuo yra tas, kuo prisistato, vien todėl, kad jis šį tą apie jus žino.

Nesidalinkite savo kredito ar debeto kortelės PIN kodu arba savo internetinės bankininkystės slaptažodžiu. Jūsų bankas niekada neprašys tokios informacijos.

Neperveskite pinigų į kitą sąskaitą skambinančiojo prašymu.

Kritiškai vertinkite pasiūlymus, kuriuose siūlomos prekės ar paslaugos yra mažesne negu rinkos kaina, kadangi sukčiai itin dažnai naudojasi žmonių noru įsigyti prekę ar paslaugą kuo pigiau.

Nesiųskite avanso asmenims, kurių nepažįstate, geriau sumokėkite už prekes ar paslaugas tik jas gavus.

Prekes ir paslaugas pirkite tik iš patikimų asmenų ar internetinių parduotuvių, preliminariai pasidomėjus pirkėjų įvertinimais ir komentarais.

Jei manote, jog atsakėte į sukčių skambutį ir pateikėte savo asmeninę informaciją, nedelsdami susisiekite su banku ir kreipkitės į policiją tel. 112 .

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite