Angle down Atgal

Šakių rajono savivaldybėje tarpinstitucinis pasitarimas dėl moksleivių rūkymo

Šakių rajono savivaldybėje sausio 23 d. Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės Aušros Pavydienės iniciatyva suorganizuotas tarpinstitucinis pasitarimas dėl prevencinių priemonių prieš moksleivių rūkymą.

Pažymėtina, kad pastaruoju metu žymiai daugėja administracinių nusižengimų, susijusių su tabako, tabako gaminių rūkymu ir jų laikymu ugdymo įstaigų teritorijose.

Susirinkime dalyvavo Šakių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Šakių „Varpo“ mokyklos administracijos, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių raj. policijos komisariato, rajono visuomenės sveikatos biuro, Marijampolės apskrities VTAĮT atstovai.

Susirinkimo metu buvo aptariamos galimos prevencinės priemonės. Institucijų atstovai teikė pasiūlymus, svarstė, kokios prevencinės priemonės gali būti taikomos, siekiant efektyvesnės prevencijos mažinant rūkymą tarp moksleivių. Pastebėtos problemos dėl įstatyminių vaikų atstovų abejingumo ir pareigų nevykdymo savo nepilnamečių vaikų atžvilgiu.

Atkreiptas dėmesys į atsakomybės taikymą asmenims dėl tabako turėjimo ir vartojimo pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nuostatas. Apžvelgtos taikytinos prevencinės priemonės bei institucijų bendradarbiavimo aktualumas, siekiant sumažinti tabako vartojimo mokyklose problematika.

Atsižvelgiant į kontrolės poreikį dėl tarp moksleivių vyraujančių žalingų įpročių aptarta galimybė vykdyti prevencinius reidus Šakių rajono savivaldybės švietimo įstaigų prieigose ir gretimose teritorijose, taip pat aktyviau įtraukti mokinius dalyvauti Ankstyvosios intervencijos programoje, kurią vykdo Visuomenės sveikatos biuras, skatinant atsisakyti žalingų įpročių.

Nutarta vykdyti projektinę veiklą „Sveikatos ambasadorius“, siekiant įtraukti į prevencinę veiklą pačius nepilnamečius vaikus su tikslu padėti patiems suprasti tabako vartojimo pasekmes, organizuoti lektorių paskaitas, kurių metu mokiniai, pedagogai ir tėvai supažindinami su žalingų įpročių daroma žala.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite