Angle down Atgal

S. Skvernelis koronaviruso situaciją aptarė su medikų darbo grupe

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis penktadienį koronaviruso infekcijos valdymo situaciją aptarė su medikų darbo grupe.

Premjeras ketvirtadienį pasirašė potvarkį, kuriuo sudarė darbo grupę teikti pasiūlymus dėl prevencijos, diagnostikos, gydymo ir epidemijos valdymo klausimų.

Į grupę įtraukti Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos, Santaros klinikų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Vilniaus universiteto atstovai.

„Jei norime išeiti iš šiandienos situacijos su mažiausiais įmanomais nuostoliais, turime dirbti kartu su geriausiais medikais, savo srities specialistais. Turime klausyti jų rekomendacijų bei patarimų – tą ir darome. Šiandien galėjome dar kartą įsitikinti, kad mūsų medikų kvalifikacija yra aukščiausio lygio“, – po pokalbio pranešime spaudai teigė premjeras.

Anot Vyriausybės pranešimo, medicinos ekspertai išreiškė susirūpinimą dėl medikų apsaugos priemonių ir nenutrūkstamos gydymo įstaigų veiklos užtikrinimo.

Vyriausybė teigia, kad nuo šeštadienio pradedamos aprūpinti apsaugos priemonėmis aktyviausiai su COVID-19 kovojančios ligoninės, palaipsniui jomis bus aprūpinti visi medikai.

Kitą savaitę medicinos ekspertai turėtų pateikti rekomendacijas, kurie medikai ir kaip dažnai turi būti testuojami.

Premjeras taip pat paprašė medicinos ekspertų suformuluoti rekomendaciją dėl veiksmingo greitųjų testų naudojimo.

Sveikatos apsaugos ministerijai pavesta, bendradarbiaujant su savivaldybėmis, artimiausiu metu pasirengti asmenų, kuriems nustatytas COVID-19, bet pasireiškia lengvi simptomai, izoliavimui namuose.

Iki šiol Lietuvoje patvirtinti 345 naujojo koronaviruso ligos atvejai, penki žmonės mirė.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite