Angle down Atgal

S. Daukanto gimnazijos inžinerinės pamokos svečias – šviesos ir garso instaliacijų menininkas Linas Kutavičius

Medijų ir audivizualinė inžinerija gana nauja ir inovatyvi šaka. Meno šioje srityje tiek pat, kiek inžinerijos. Menininkas, dizaineris Linas Kutavičius vienas žinomiausių Lietuvos šviesos objektų kūrėjų. Jo darbai jau antrą dešimtmetį džiugina Lietuvos ir užsienio žiūrovus. Autorius dalyvauja įvairiuose kultūriniuose renginiuose, parodose, bendradarbiauja projektuose, kuria muzikos festivalių ir kitų renginių scenografiją, reklamas. Jis minimaliomis priemonėmis sukuria nepakartojamą įspūdį teikiančias vaizdo, šviesos ir garso persmelktas erdves.

Kaip Ii klasės technologijų pamokoje lankęsis menininkas minėjo: „Pirmiausia iškeliu problemą, po to ieškau idėjų jai spręsti. Visos idėjos nuo projekto pradžios sukasi galvoje, kol iki smulkmenų tampa aiškios, o tada virsta kūriniais“.

Neaplenkiamas ir prototipo kūrimo etapas. Linas Kutavičius pademonstravo neįtikėtinai kerintį objektą — gintaro projektorių. Tokių prototipų jo komanda yra sukūrusi ne vieną, juos tobulina ir ieško geriausio sprendimo. Net užsienio žiūrovai nustemba pamatę gintaro luito, perskrosto šviesos spinduliu, grožį. Projektoriumi kuriamas analoginis vaizdas, galima pamatyti bet kurį gintaro luito sluoksnį. Įrenginiui sukurti panaudotas variklis nuo diskotekų rutulio, vietoj galingo lęšio, pasirinktas ekonomiškas variantas — automobilio žibinto lęšis. Kūrėjas drąsiai naudoja perdirbtas žaliavas. Menininko kūrybos kredo — kūryba turi teikti malonumą. „Aš viską kuriu fun, tik tada pasiekiu geriausius rezultatus“. Ne tik unikalūs jo darbai, bet ir paprastas, demokratiškas bendravimas su mokiniais, nuolatinė pagalba pamokos metu, davė puikius rezultatus. Vos per 20 min. mokiniai sukūrė šviesos objektus. Kartu su menininku po pasaulį keliaujanti jo įrankių dėžutė mokiniams atsivėrė kaip paslapčių ir kūrybos pasaulis.

Technologijų mokytoja ekspertė Regina Vaitkevičienė, pakvietusi kūrėją, mokiniams suteikė neeilinę galimybę išreikšti asmenybės laisvę kūryboje.

Parengė dailės mokytoja Elida Ignatavičienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite