Angle down Atgal

S. Daukanto gimnazijos Ii ir Ia klasių mokinių ilgalaikis inžinerinio ugdymo projektas „Gurmaniško ir originalaus skonio tyrių kūrimas ir gaminimas“

Spalio 23 - 24 dienomis Simono Daukanto gimnazijos Ii ir Ia inžinerinės klasės mokiniai vykdė ilgalaikį tarpdisciplininį inžinerinio ugdymo projektą „Gurmaniško ir originalaus skonio tyrių kūrimas ir gaminimas“. Projekte nagrinėjama moliūgų receptų kūryba, vaisių, daržovių, prieskonių parinkimas, tyrių gamyba, cheminiai ir fizikiniai medžiagų požymių tyrimai.

Ii klasės mokiniai gamino tyres - pagardus, o Ia – desertines tyres. Visų tyrių pagrindas buvo moliūgai, kuriuos dovanojo mokiniai ir mokytojai. Mokiniai dirbo grupėmis. Pirmiausia, buvo aptartos moliūgų rūšys, jų teigiamos savybės žmogaus mitybai, ieškotos įvairių skonių daržovės ir vaisiai tinkantys moliūgų tyrėms. Tyrių pagardams parinktos įvairių šalių egzotiškos daržovės, vaisiai ir prieskoniai: imbieras, ciberžolė, kajeno ir čili pipirai, cinamonas, kiviai, citrinos, šilauogės, apelsinai ir kt. Desertinėms tyrėms buvo ieškoti retesni vaisiai ir daržovės. Ia klasės mokiniai pasiruošė ir visus darbus atliko gimnazijos technologijų kabinete, o Ii klasės mokiniai, su paruoštais gaminti produktais, išvyko į Šiaulių profesinio rengimo centro prekybos ir verslo skyrių. Išklausę instruktažą, padedant gamybos meistrei, prasidėjo darbas. Vieni mokiniai virė tyres, o kiti atliko fizikos mokytojos paruoštus tyrimus. Buvo pagaminti trijų rūšių pagardai ir trijų rūšių desertinės tyrės, kurios buvo supilstytos į indelius ir sunumeruotos. Dirbti buvo įdomu, smalsu ir linksma tiek gimnazijos patalpose, tiek kitoje aplinkoje. Visi suprato, kad tai atsakingas, kruopštus, tyriminis darbas.

Spalio 24 dienos vakare Ch.Frenkelio vilos parke vyko kasmetinė Moliūgų šventė, kurioje miesto ugdymo įstaigos pateikė pačių įvairiausių dydžių, išpjaustymo, dekoravimo, šviesų moliūgų. Mūsų gimnazijos Ia mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojo Dimos Vaidžiulio, išskaptavo ir dekoravo 10 didelių moliūgų. Vakaro lankytojams buvo pateiktos moliūgų tyrės, kurias reikėjo degustuoti ir išrinkti skaniausią. Už skaniausią – moliūgų, citrinų, obuolių, kivių tyrę balsavo 175 šventės dalyviai. Tai Ii klasės mokinių 2 grupės sukurtas ir pagamintas pagardas.

Džiaugiamės ir didžiuojamės savo atliktais darbais, projektinis darbas tęsiamas toliau. Laukia nauji tyrimai, atradimai, tikimės naujų, nepatirtų, bet mus sutelkiančių darbų.

Parengė Ia ir Ii klasių mokiniai, technologijų mokytojai Regina Vaitkevičienė ir Dimas Vaidžiulis

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite