Angle down Atgal

S. Cichanouskaja: grįšiu į Baltarusiją, kai jausiuosi ten saugi

Šiuo metu Lietuvoje esanti Baltarusijos opozicijos kandidatė į šalies prezidentus Sviatlana Cichanouskaja teigia grįšianti į savo tėvinę tada, kai jausis ten saugi.

„Aš labai myliu savo tėvynę ir labai noriu ten grįžti. Aš ten grįšiu, būtinai grįšiu, kai jausiuosi saugi“, – penktadienį spaudos konferencijoje patikino S. Cichanouskaja.

Paklausta, ar baiminasi dėl savo gerovės, politikė teigė, kad šiuo neramiu metu turbūt kiekvienas Baltarusijos pilietis jaučia baimę, tačiau akcentavo, kad su baime reikia kovoti.

„Aš manau, kad kiekvienas žmogus mūsų šalyje jaučia baimę dabar pakankamai baisu, bet mes turime peržengti per šią baimę ir eiti toliau“, – sakė ji.

Neramumai Baltarusijoje kilo po to, kai buvo paskelbta, kad Aliaksandras Lukašenka per vykusius prezidento rinkimus surinko 80 proc. balsų ir buvo perrinktas dar vienai kadencijai. Kilę protestai buvo malšinami pasitelkus prievartą. Buvo sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių, nukentėjo daug demonstrantų. Pati S. Cichanouskaja naktį į rugpjūčio 11-ąją išvažiavo iš Baltarusijos ir šiuo metu yra Lietuvoje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite