Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Angle down Atgal

„Ryto“ treneris D. Adomaitis: pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis

Prieš savaitę iš pasaulio vyrų krepšinio čempionato sugrįžęs dabar jau buvęs Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis jau stojo į darbą su Vilniaus „Ryto“ komanda. Vos keletą treniruočių pravesti spėjęs treneris jau šeštadienį su komanda pradės oficialų sezoną ir pradės pasirodymą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

„Radome komandą, kuri yra pasiruošusi sezonui. Vyrai – tiek treneriai, tiek žaidėjai – padarė gerą darbą, visi sveiki ir fiziškai gerai pasirengę. Faktas, kad kaip visada trūksta kažkiek laiko, vienos-kitos treniruotės, tačiau .dabar esame visi kartu. Turėjome keletą treniruočių. Žingsnis po žingsnis einame į priekį“, - klubo sezono pristatyme kalbėjo D. Adomaitis.

Šiais metais „Ryto“ biudžetas sumažėjo 1 mln. eurų. Komandoje bus tik trys legionieriai, taip pat nemažą dalį sudarys jauni krepšininkai.

„Komanda yra kitokia. Džiaugiamės, kad pavyko išsaugoti lietuvišką branduolį ir pasirašyti sutartis su tais žaidėjais, kurių norėjome“, - sakė D. Adomaitis.

Per šešerias draugiškas rungtynes prieš sezoną vilniečiai iškovojo keturias pergales.

„Kiekvienos rungtynės davė kažkokius atsakymus. Manau, kad paskutinis vaizdas yra panašus į tai, ką norime turėti. Kiekvienose rungtynėse norėsime įvairius komponentus tobulinti“, - aiškino treneris.

Į „Rytą“ šią vasarą atvyko australas Cameronas Bairstow, meksikietis Francisco Cruzas ir amerikietis Tu Holloway‘us.

„Naujokai atvyko su savo istorija. Buvome sutarę, kad Francisco grįš namo, nes žmona laukėsi. Dabar jis vėl prisijungė prie komanda. Tu Halloway‘us turėjo vieną sezoną, vasarą – kitą, todėl jis nėra geriausioje fizinėje formoje. Mes žinome, koks jis gali būti žaidėjas. Mes visi treneriai privalome kantriai išlaukti ir maksimaliai susikaupę dirbti tiek su juo, tiek be jo. Kiekvienas žaidėjas įneš savo indėlį“. – pabrėžė D. Adomaitis.

Treneris prisipažino, kad sezono eigoje sudėtis gali būti koreguojama.

„Manau, kad komplektuodami komandą, gerai išsisukome ir neviršijome biudžeto. Jeigu atsiras galimybė ir bus uždegta žalia šviesa iš klubo vadovybės, tai traumų ar kitų nenumatytų dalykų atveju, ieškosime pastiprinimo“, - kalbėjo D. Adomaitis.

Treneris nenorėjo išskirti tam tikro lyderio. Pasak jo, „Ryto“ stiprybė šį sezoną bus komandinis žaidimas.

„Pagrindinis dalykas turėtų būti komandinis žaidimas. Turime gerai dalintis kamuoliu ir kiekvienose rungtynėse turėti lyderį – ar taškais, ar žaidimo minutėmis. Turime pirmiausia išmokti žaisti kaip komanda. Komandiškumas turėtų būti mūsų veidas. Vienose rungtynėse gali būti vienas lyderis, kitose – kitas“, - aiškino D. Adomaitis.

Per draugiškas rungtynes nemažai rungtyniavo Vilniaus klubo jaunimas, o tarp rezultatyviausių žaidėjų dažnai buvo NBA naujokų biržoje šiemet pašauktas Deividas Sirvydis.

„Dėl jaunų žaidėjų tai džiugu, kad progresas yra. Tai buvo tik draugiškos rungtynės, bet tikimės, kad Deividas savo progresą rodys ir per oficialų sezoną. Bet kiekvienas žaidėjas turės savo minutes užsitarnauti. Nebūna, kad gyvenime sėdi koją ant kojos užsimetę ir gauni atlyginimą. Taip niekur nėra“, - lengvų minučių nežadėjo D. Adomaitis.

Praėjusiais metais „Rytas“ įgyvendino visus tikslus – tapo LKL vicečempionais, iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę, o Europos taurėje pasiekė ketvirtfinalį. D. Adomaitis sutinka, kad su menkesniu biudžetu tą pakartoti bus nelengva.

„Faktas, kad bus iššūkis ir manau, kad mes jam būsime pasiruošę. Negalime labai galvoti į priekį ir turime galvoti apie artėjančias rungtynes. Nebūsiu originalus pasakydamas, kad LKL ir Karaliaus Mindaugo taurėje norime žaisti finale. Lietuvoje turime aiškų lyderį. Europos taurėje negalime galvoti apie kažkokius etapus, tik apie artimiausias rungtynes“, - pridūrė D. Adomaitis.

Pirmąsias LKL rungtynes Vilniaus ekipa žais su Pasvalio "Pieno žvaigždėmis".

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite