Angle down Atgal

Rusų oligarchas R. Abramovičius patvirtino parduosiantis „Chelsea“ futbolo klubą

Britų „Chelsea“ savininkas Romanas Abramovičius trečiadienį patvirtino parduosiantis šį futbolo „Premier“ lygos klubą Rusijai vykdant invaziją į Ukrainą.

Rusijos milijardierius nusprendė, kad Čempionų lygos laimėtojams bus geriausia, jeigu jis išsiskirs su klubu, kurį smarkiai pakeitė nuo 2003-iųjų, kai įsigijo.

„Kaip sakiau ir anksčiau, sprendimus visada priėmiau širdyje turėdamas klubo interesus“, – teigiama R. Abramočiaus pareiškime.

„Esant dabartinei situacijai, aš nusprendžiau parduoti klubą, nes tikiu, kad tai bus geriausia klubui, gerbėjams ir darbuotojams, kaip ir jo rėmėjams bei partneriams“, – sakoma jame.

„Chelsea“ per R. Abramovičiaus erą laimėjo 19 svarbių trofėjų, įskaitant savo dvi pirmąsias Čempionų lygos taures ir penkis „Premier“ lygos titulus.

Vis dėlto 55-erių verslininko vadovavimas baigiasi po santykių prastėjimo, nulemto Rusijos invazijos.

Britų vyriausybė dar turi nuspręsti dėl sankcijų prieš R. Abramočių, kuris, kaip teigiama, yra artimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, tačiau manoma, jog „Chelsea“ savininko nerimas dėl galimo turto įšaldymo ir nulėmė sprendimą jį parduoti.

Šveicarijos milijardierius Hansrogas Wyssas (Hansjergas Visas) ir Jungtinių Valstijų investuotojas Todd'as Boehly (Todas Boelis) įvardijami kaip šalys, rengiančios bendrą pasiūlymą dėl „Chelsea“.

R. Abramovičius, neseniai reta proga stebėjęs, kaip „Chelsea“ laimėjo Pasaulio futbolo klubų taurę Abu Dabyje, taip pat žadėjo paaukoti visas pajamas iš pardavimo karo Ukrainoje aukoms.

„Klubo pardavimas nebus skubinamas, jame bus laikomasi deramų procedūrų“, – teigia R. Abramovičius.

„Neprašysiu padengti jokių paskolų. Niekada to nedariau dėl verslo ar pinigų, tik dėl grynos aistros žaidimui ir klubui. Be to, nurodžiau komandai sukurti labdaros fondą, kur bus paaukojamos visos grynosios pajamos iš pardavimo, – nurodo jis. – Šis fondas bus skirtas visoms karo Ukrainoje aukoms. Į tai patenka ir skubios lėšos padengti pagrindinius aukų poreikius, kaip ir parama ilgalaikiam atsigavimui.“

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite