Angle down Atgal

Rusijos šiaurėje į aplinką išsiliejo dešimtys tonų aviacinių degalų

Sibiro šiaurėje dešimtims tonų aviacinių degalų išsiliejus į aplinką ir užteršus vieną ežerą buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, pirmadienį pranešė Rusijos tarnybos.

Avarija įvyko Taimyro dolganų-nencų rajone prie Tuchardo gyvenvietės, maždaug už 2,7 tūkst. km į šiaurės rytus nuo Maskvos. Apie 44,5 tonų aviacinių degalų nutekėjo iš vamzdyno, priklausančio bendrovei „Norilsktransgaz“ ir užteršė apie 600 kv. metrų ežerėlį, sekmadienį pranešė šią įmonę valdanti Rusijos kasybos milžinė „Nornikel“.

Rajono administracija pirmadienį nurodė, kad degalų išsiliejimas lokalizuotas ir kad grėsmės teršalams toliau pasklisti nėra.

Išsiliejimo vietoje įrengtos naftos produktus sulaikančios užtvaros; teršalai apdorojami sorbentu.

Avarijos padarinių likvidavimo operacijoje dalyvauja 53 žmonės ir 10 techniko vienetų.

„Nornikeltransgaz“ savo pranešime pažymėjo, kad pavojaus žmonių gyvybei ir sveikatai nėra.

Rusijos tyrimų komitetas pradėjo tyrimą dėl aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo.

Ši su „Nornikel“ susijusi avarija buvo jau mažiausiai trečias didelis aplinkos taršos incidentas per pastaruosius du mėnesius.

Gegužės pabaigoje iš vienos šio konglomerato patronuojamos įmonės elektrinės netoli Norilsko miesto pratrūkus rezervuarui ištekėjo daugiau nei 21 000 tonų dyzelino. Degalai prasiskverbė į dirvožemį, o netoliese esančią upę nudažė ryškiai raudona spalva.

Tuo metu birželį „Nornikel“ pranešė, kad kitos jos įmonės darbuotojai „šiurkščiai pažeidė eksploatavimo taisykles“, kai išleido į aplinką nuotekas iš pavojingai pripildyto rezervuaro. Tąsyk buvo išpilta apie 6 000 kubinių metrų skysčio, naudoto gamykloje mineralams apdoroti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite