Angle down Atgal

Rusijos karas prieš Ukrainą. Rusija atmetė paliaubas per stačiatikių Velykas (nuolat atnaujinama)

60-oji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Šeštadienį planuota civilių evakuacija iš Mariupolio nepavyko dėl Rusijos apšaudymų, tikimasi humanitarinį koridorių vėl atidaryti šiandien. Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis situaciją Mariupolyje pavadino „didžiausia humanitarine katastrofa“ nuo Rusijos invazijos ir galbūt baisiausia šimtmečio katastrofa. Rusija siekia visiškai kontroliuoti Pietų Ukrainą ir Donbaso regioną. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad sekmadienį Kyjive susitiks su aukščiausiais JAV pareigūnais, o Ukrainos Velykų savaitgalį šalies rytuose ir pietuose tęsiasi intensyvios kautynės. Odesoje šeštadienį žuvo mažiausiai 8 žmonės.

 

Apie svarbiausius praėjusios paros karo Ukrainoje įvykius skaitykite čia.

22:55

Ukraina siūlo kitas derybas surenti Marijupolyje, prie  "Azovstal" sienų.

21:40

Raketomis apšaudomas  Kremenčugas.

"Jau 9 raketos per vakarą pataikė į Kremenčugo infrastruktūros objektus", - praneša Poltavos regiono vadovas Dmitrijus Luninas. 

19:25

„Humanitarinio kortidoriaus šiandien ir vėl nepavyko atidaryti",- skelbia Irina Vereščužiuk.

Pasak jos, nebuvo patvirtintos apšaudymų paliaubos.

„Man efektyviausias mechanizmas atrodo pasitelkti Jungtines tautas (JT) humanitarinių koridorių organizavimui. A. Gutjeresas turėtų Maskvoje iškelti šį klausimą. atskirai dėl "Azovstal', kur randasi apie 1 tūkst. civilių Jei to padaryti nepavyks, tarptautinės organizacijos - nė skatiko nevertos", - pareiškė I. Vereščiuk.

18:07

JK ragina Prancūziją ir Vokietiją padaryti daugiau dėl Ukrainos

Didžioji Britanija sekmadienį paragino Prancūziją ir Vokietiją daugiau prisidėti padedant Ukrainai kariauti su Rusija, ir įspėjo, kad „visada buvo galimybė“, kad Maskva gali pasiekti pergalę. 

Ministras Oliveris Dowdenas (Oliveris Doudenas) visuomeniniam transliuotojui BBC sakė, kad Maskvai intensyvinant puolimą Ukrainos pietuose ir rytuose, Vakarai turėtų „toliau didinti spaudimą Rusijai“.

„Siekiama, kad visi tai darytume, bet būtų gerai, kad daugiau darytų ir Prancūzija bei Vokietija“, – pridūrė jis.

17:10

Aukšti JAV pareigūnai lankysis Kyjive per karo paženklintas stačiatikių Velykas

Jungtinių Valstijų diplomatijos ir gynybos vadovai sekmadienį per įnirtingų kovų aptemdytas stačiatikių Velykas pirmą kartą nuo vasario 24-osios, kai prasidėjo karas, turi apsilankyti Kyjive.

JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno (Entonio Blinkeno) ir gynybos sekretoriaus Lloydo Austino (Loido Ostino) vizitas rengiamas prasidėjus trečiajam karo, nusinešusio tūkstančių žmonių gyvybes ir privertusio milijonus palikti namus, mėnesiui.

16:35

Šveicarai atmetė Vokietijos prašymus dėl ginkluotės eksporto į Ukrainą

Šveicarija atmetė du Vokietijos prašymus eksportuoti šveicarišką amuniciją į Ukrainą, motyvuodama tuo, kad griežtai laikosi neutralumo.

Šveicarijos ekonomikos reikalų valstybės sekretoriatas patvirtino, kad „į abu Vokietijos prašymus dėl galimybės perduoti iš Šveicarijos gautą amuniciją Ukrainai buvo atsakyta neigiamai, remiantis Šveicarijos neutralumu“.

 16:00

Rusų okupantai apšaudė Čugujevo miestą (Charkivo apskr.) - praneša Ukrainos policija

Trys žmonės sužeisti. Tarp jų - mama su 12 -mečiu vaiku.   

14:19

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienio naktį dalyvavo Velykų pamaldose Maskvoje, pranešė agentūra TASS. Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovui patriarchui Kirilui V. Putinas tradiciškai įteikė Velykų kiaušinį. Tačiau, UNIAN abejoja, ar paskelbtos nuotraukos darytos šiais metais.

14:15

Černigove sulaikytas Rusijos SU-34 pilotas Aleksandras Krasnojarsvas paskelbtas įtariamuoju. Apie tai pranešė Ukrainos generalinės prokuratūros spaudos tarnyba. A. Krasnojarsevas Ukrainos teritorijoje, įskaitant civilinius taikinius, vykdė bombardavimus. Jis kaltinamas karo įstatymų ir papročių pažeidimu, tyčiniu žudymu.

13:54

EK vadovė lankosi Indijoje, darbotvarkėje – Ukraina

Europos Komisijos (EK) vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen), sekmadienį atvykusi į Indiją aptarti prekybos, saugumo ir klimato klausimų, darys spaudimą Naujajam Deliui dėl šio neutralios pozicijos karo Ukrainoje atžvilgiu. Naujasis Delis jau seniai bando išlaviruoti santykiuose su Vakarais ir Maskva, kuri tiekia Indijai didžiąją dalį ginklų, ir Rusijos invazija į kaimyninę šalį parodė, kaip sunku išlaikyti šią pusiausvyrą. Indijos ministro pirmininko Narendros Modi (Narendros Modžio) vyriausybė atvirai nepasmerkė Kremliaus ir nepalaikė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos, smerkiančios Maskvos agresiją.

U. von der Leyen vizitas prasidėjo kalba jaunimo forume klimato kaitos klausimais, kurioje ji gyrė Indiją už jos „ambicingą“ tikslą iki 2030 metų pusę energijos poreikių patenkinti iš atsinaujinančiųjų išteklių. Pirmadienį su N. Modi susitiksianti EK vadovė – ne pirma aukšto rango viešnia, siekianti nuvilioti Indiją nuo Rusijos pažadais dėl saugumo, gynybos ir bendradarbiavimo energetikos srityje.   

Apie Ukrainą buvo kalbama ir per N. Modi susitikimą su šią savaitę Indijoje viešėjusiu Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Borisu Johnsonu (Borisu Džonsonu). Šio vizito kulminacija tapo pranešimas apie naują gynybos ir saugumo partnerystę. B. Johnsono vizitas įvyko po praėjusią savaitę vykusių pokalbių telefonu su JAV prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) apie Rusijos karą Ukrainoje.

13:46

JT ragina nedelsiant nutraukti kovas Mariupolyje, kad būtų galima evakuoti civilius

Jungtinių Tautų krizių koordinatorius Ukrainoje Aminas Awadas (Aminas Avadas) sekmadienį paragino „nedelsiant nutraukti kovas“ Mariupolyje, kad būtų galima „šiandien“ evakuoti karo nuniokotame mieste įstrigusius civilius gyventojus.

„Mariupolyje kyla grėsmė dešimčių tūkstančių žmonių, tarp jų – moterų, vaikų ir pagyvenusių žmonių, gyvybėms, – sakoma jo pranešime. – Privalome sustabdyti kovas, kad išgelbėtume gyvybes. Kuo ilgiau delsime, tuo daugiau gyvybių atsidurs pavojuje. Jiems turi būti leista saugiai evakuotis dabar, šiandien. Rytoj gali būti per vėlu.“

13:41

Sugriuvus namui Donecke, žuvo du vaikai

Pasak regiono gubernatoriaus Pavlo Kirylenko, Ukrainos Donecko mieste per Rusijos ataką ​​žuvo du vaikai. Sekmadienį paskelbtame įraše tviteryje P. Kyrylenko sakė, kad dvi 5 ir 14 metų mergaitės mirė po to, kai jų šeimos namą sugriovė „rusų okupantai“. Pasak Ukrainos pareigūnų, Rusija pastarosiomis savaitėmis suintensyvino puolimą Donbaso regione, beveik kasdien pranešama apie intensyvias kautynes ​​Donecko ir Luhansko srityse.

Mažiausiai 184 vaikai žuvo ir 286 buvo sužeisti nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, teigiama naujausioje JT Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro ataskaitoje, kurioje buvo užfiksuotos aukų skaičius iki balandžio 21 d., skelbia CNN.

13:24

„Azovstal“ plieno gamykla bombarduojama visą Velykų savaitgalį

Kol stačiatikiai Rusijoje švenčia Velykas, Ukrainos Rytuose vyksta intensyviausios kovos. Pagrindinis Ukrainos pajėgų dėmesys skiriamas Donbasui, teigė vidaus reikalų ministro patarėjas Vadimas Denisenka. Būtent šiame regione vyksta intensyviausios kovos su priešu.

Nepaisant V. Putino pareiškimų, kad „Azovstal“ šturmo nebus, vakar, balandžio 23 d., gamykla visą dieną buvo apšaudoma, pažymėjo V. Denisenka.

Gamykla nuolat apšaudoma ir Velykų sekmadienį, tai pranešė Ukrainos prezidento patarėjas Mykhailo Podolyak. „2022 m. stačiatikių Velykos. Tačiau šiuo metu Rusijos Federacija nuolat atakuoja Mariupolio „Azovstalą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ sakė jis. – „Vieta, kurioje yra mūsų civiliai ir kariškiai, apšaudyta sunkiomis aviacinėmis bombomis ir artilerija. Rusija kaupia pajėgas ir įrangą šturmui. Kas davė įsakymą „neaudrinti“?

Tęsiantis Mariupolio atakoms, „Azovstal“ plieno gamykla mieste tapo viena iš paskutinių reikšmingų Ukrainos pajėgų atramų. Pramoniniame komplekse yra šimtai karių ir civilių, o atsargos senka. Ketvirtadienį Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščiuk sakė, kad ten yra „apie 1000 civilių ir 500 sužeistų karių“. Įmonės, kuriai priklauso gamykla, generalinis direktorius Jurijus Ryženkovas ketvirtadienį CNN sakė, kad situacija ten yra „arti katastrofos“.

Balandžio 21 d., per susitikimą su gynybos ministru Sergejumi Šoigu, V. Putinas davė įsakymą sustabdyti „Azovstal“ puolimą, kur yra dislokuoti šimtai civilių ir karių. Anot Ukrainos žvalgybos, Rusija visiškai neatsisakė Mariupolio gamyklos šturmo ir ruošiasi ten siųsti Rusijos karius bei FSB pareigūnus. Prezidento patarėjas Aleksejus Arestovičius, apibendrindamas balandžio 23 d., pareiškė, kad rusai į „Azovstal“ teritoriją smogia viskuo, ką turi: „Jie smogė „Azovstal“ su viskuo, ką turi <...>, šaudo iš jūros, iš oro, iš sausumos, tankų, trumpai tariant, iš visko, iš ko galima šaudyti.“

12:33

Teisėsaugos pareigūnai pradėjo tyrimą dėl raketų atakos Odesoje balandžio 23 d.

Anot Odesos apygardos prokuratūros, pradėta baudžiamoji byla dėl karo įstatymų ir papročių pažeidimo, tyčinių žudynių, praneša UNIAN. Tyrimo duomenimis, 2022 m. balandžio 23 d. Rusijos ginkluotųjų pajėgų kariai surengė raketų atakas prieš gyvenamąjį namą Odesos Kyjivo rajone.

Dėl priešo sviedinių sprogimų buvo sunaikintos gyvenamosios patalpos tarp 2 ir 5 aukštų, užblokuoti išėjimai, ten įstrigę žmonės. Taip pat kilo gaisras. Apgadinti šalia esantys namai ir automobiliai. Pirminiais duomenimis, žuvo 8 civiliai, tarp jų ir 3 mėnesių kūdikis, dar 18 žmonių buvo sužeista.

11:21

Rusijos valdžia nustojo skelbti duomenis apie valstybės skolą, prekybos statistiką ir naftos gavybą. Rusijos bankas leido vietiniams bankams laikinai neskelbti finansinių ataskaitų pagal Rusijos standartus. Rusijos valdžia bando apsaugoti ekonomiką ir šalies įmones nuo tolimesnių Vakarų sankcijų dėl plataus masto invazijos į Ukrainą, rašo „The Wall Street Journal“.

11:15

Vakarų Virdžinijos gubernatorius Jimas Justice'as paskelbė, kad Nacionalinė gvardija į Ukrainą atsiųs šarvuotus transporterius, praneša UNIAN. Teigiama, kad JAV savo Gynybos ministerijos prašymu į Ukrainą siųs šarvuotus transporterius M-113, kiekis neskelbiamas.

10:55

Nuotraukose – Rusijos subombarduotas Mariupolis.

10:51

Vakar apšaudyta Luhansko sritis – 8 žmonės žuvo

Per apšaudymą Luhansko srityje žuvo 8 žmonės, 2 sužeisti, taip pat sugriauti mažiausiai 7 namai ir policijos departamentas, tai pranešė administracijos vadovas Sergėjus Gaidai. Balandžio 23 d. okupantai 12 kartų apšaudė taikių Luhansko srities gyventojų namus. Lisičanske ryte užsiliepsnojo daugiaaukštis pastatas, Rubižnėje naktį degė privatus namas.

10:44

Naktį Dnepropetrovsko sritis apšaudyta tris kartus

OVA vadovas Valentinas Rezničenka teigė, kad trys apšaudymai vykdyti Pavlogrado srityje. Viena raketa pataikė į geležinkelio infrastruktūrą, žuvo 48 metų vyras. Atakų metu sugriauti 8 pastatai, po griuvėsiais liko trys lengvieji automobiliai ir vienas sunkvežimis. Netoliese esančiame gyvenamajame name sprogimo banga išmušė langus ir užblokavo duris. Dvi raketos pataikė į įmonę, sugriautas pramoninis pastatas.

10:23

JK gynybos ministerija: Ukraina sėkmingai „atmušė“ daugybę Rusijos puolimų Donbase

Ukraina „šią savaitę Donbase atmušė daugybę Rusijos puolimų“, – sakoma Jungtinės Karalystės Gynybos ministerijos sekmadienį paskelbtame naujausiame žvalgybos pranešime.

„Nepaisant to, kad Rusija pasiekė tam tikrų teritorinių laimėjimų, Ukrainos pasipriešinimas buvo stiprus visomis kryptimis ir padarė didelių nuostolių Rusijos pajėgoms“, – teigiama pranešime. Gynybos ministerija taip pat nurodė apie „prastą Rusijos moralę ir ribotą laiką atkurti, perrengti ir pertvarkyti pajėgas iš ankstesnių puolimų“, kaip galimas stringančio Rusijos „kovinio efektyvumo“ priežastis.

Penktadienį Rusija paskelbė, kad pagrindinis jos invazijos į Ukrainą tikslas yra „visiškai kontroliuoti“ Pietų Ukrainą ir rytinį Donbaso regioną. Aukščiausio karinio pareigūno paskelbtas pranešimas buvo pirmasis kartas nuo konflikto pradžios, kai Rusija pripažino, kad kovoja dėl sausumos koridoriaus per Ukrainos teritoriją, jungiančio Rusiją su Krymu, pusiasaliu, kurį ji aneksavo 2014 metais.

Anot Ukrainos pareigūnų, Rusija pastarosiomis savaitėmis suintensyvino puolimą Donbaso regione, beveik kasdien pranešama apie intensyvias kautynes ​​Donecko ir Luhansko srityse.

9:36

Nuotraukose – Moščuno kaimas, Kyjivo srityje po Rusijos atakų.

9:32

Sunkiausi mūšiai vyksta Donecko ir Luhansko srityse

Tai sakė Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Vadimas Denisenka. „Jeigu kalbame apie frontus, tai, žinoma, pagrindinis mūsų dėmesys sutelktas į Donbasą. Ten vyksta visi svarbiausi dalykai. Rusai bando judėti Slavjansko ir Kramatorsko link. Tai Rubižnė, Popasnaja ir Mariupolis“, – sakė jis.

9:11

A. Guterresas kitą savaitę lankysis Ankaroje, Maskvoje ir Kyjive

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) pirmadienį lankysis Turkijoje, kuri yra svarbi tarpininkė, siekianti užbaigti Rusijos karą prieš Ukrainą, o po to vyks į Maskvą ir Kyjivą, sakoma JT pranešime.

„Generalinis sekretorius lankysis Ankaroje, Turkijoje, kur balandžio 25 dieną jį priims prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas)", – vėlai šeštadienį pranešė JT.

Antradienį A. Guterresas vyks į Maskvą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, o ketvirtadienį keliaus į Kyjivą, siekdamas tarpininkauti nutraukiant vasario 24 dieną pradėtą Rusijos invaziją, per kurią žuvo tūkstančiai žmonių, o daugiau kaip 10 mln. ukrainiečių buvo priversti palikti savo namus.

Kelionė vyksta prasidėjus trečiajam karo mėnesiui, Ukrainos rytuose besitęsiant įnirtingiems mūšiams, o apsuptame Mariupolio uostamiestyje įstrigus daugybei civilių ir ukrainiečių karių.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį sukritikavo A. Guterreso sprendimą aplankyti Maskvą anksčiau nei Kyjivą, sakydamas, kad „šioje tvarkoje nėra nei teisingumo, nei logikos“.

„Karas vyksta Ukrainoje, Maskvos gatvėse nėra lavonų. Būtų logiška pirmiausia vykti į Ukrainą, pamatyti ten gyvenančius žmones, okupacijos padarinius“, – sakė V. Zelenskis.

Turkija bando vesti derybas dėl karo užbaigimo. Stambule buvo susitikę Rusijos ir Ukrainos derybininkai, o Antalijoje vyko abiejų šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas. Ankara dabar bando suorganizuoti V. Putino ir V. Zelenskio susitikimą Stambule, nors Turkijos pareigūnai pripažįsta, kad tokių derybų perspektyvos šiuo metu yra miglotos.

8:52

Luhanske per Rusijos apšaudymą žuvo šeši civiliai

Rusams šeštadienį apšaudžius Hirskės kaimą Ukrainos Luhansko srityje, žuvo šeši civiliai, pranešė administracijos vadovas Serhijus Haidajus.

„Hirskės kaimas visą dieną buvo smarkiai apšaudomas, – platformoje „Telegram“ pranešė S. Haidajus. – Žuvo šeši kaimo gyventojai.“

8:20

V. Zelenskis smerkia Rusijos puolimą per Ukrainos stačiatikių Velykas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo naktiniame kreipimesi šeštadienį apkaltino Rusiją esant „terorizmo rėmėju“, smerkdamas mirtiną išpuolį pietiniame Odesos uoste, kuris sutapo su Didžiojo Šeštadienio šventimu prieš Velykų šventę, kurią balandžio 24 d. mini Ukraina.

„Šiandien buvo Didysis Šeštadienis stačiatikiams. Diena tarp Nukryžiavimo ir Prisikėlimo. Atrodo, kad Rusija įstrigo tokioje dienoje, – sakė V. Zelenskis. – Bet bus Prisikėlimas. Gyvenimas nugalės mirtį. Tiesa nugalės bet kokį melą, o blogis bus nubaustas.“

Šeštadienį per Rusijos raketų smūgį Odesoje žuvo mažiausiai 8 žmonės, tarp jų – 3 mėnesių kūdikis, sakė V. Zelenskis. Ukrainos prezidentas anksčiau sakė, kad į uostamiestį buvo paleistos mažiausiai 6 sparnuotosios raketos Rusijai tęsiant žiaurų puolimą šalies pietuose ir rytuose.

Šeštadienio vakarą savo kalboje V. Zelenskis padėkojo šalies gynėjams, „kurie užtikrina mūsų saugumą šią naktį prieš Velykas ir kiekvieną dieną“, ir pažadėjo teisingumą Ukrainai.

„Tik laiko klausimas, kada visi Rusijos žudikai pajus, koks yra teisingas atsakas į jų nusikaltimus. Tik laiko klausimas, kada galėsime sugrąžinti visus ištremtus ukrainiečius namo. Tik laiko klausimas, kada visi mūsų žmonės visoje Ukrainoje jaučia, kas yra stipri taika“, – sakė jis. Daugelis ukrainiečių Velykas švenčia pagal Julijaus kalendorių, o Velykų sekmadienis šiemet balandžio 24 d.

8:05

Ukrainos kariuomenė pranešė šeštadienį pataikiusi į 17 oro taikinių

Ukrainos kariuomenė pranešė, kad šeštadienį smogė 17-ai Rusijos oro taikinių, sakoma šalies Gynybos ministerijos „Telegram“ pranešime. „Oro pajėgų ir Sausumos pajėgų priešlėktuvinės raketos smogė 9 operatyviniams-taktiniams bepiločiams orlaiviams, 3 orlaiviams ir 5 sparnuotosioms raketoms“, – rašoma pranešime. Šeštadienį ministerija pranešė, kad 22 val. vietos laiku kariai Odesos regione numušė 2 Rusijos sparnuotąsias raketas, kurias iš Juodosios jūros paleido Rusijos laivas, plaukęs Pietų uosto link.

7:58

Priverstinis trėmimas

Ukrainos pareigūnai šeštadienį pareiškė, kad Rusija priverstinai deportavo kai kuriuos Mariupolio piliečius į Primorskio kraštą Rusijos Tolimųjų Rytų regione, esantį maždaug 8 000 km nuo Ukrainos. Balandžio pradžioje Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Iryna Veresčiuk apskaičiavo, kad nuo karo pradžios į Rusiją buvo priverstinai deportuota apie 45 000 Ukrainos piliečių.

Priverstinis šaukimas

Ukrainos žvalgyba taip pat apkaltino Rusiją planuojant šaukti Ukrainos civilius iš okupuotų Chersono ir Zaporižios regionų, teigiama šeštadienį JK karinės žvalgybos pranešime. Tai būtų tarptautinės teisės pažeidimas, sakoma JK gynybos ministerijos pranešime.

7:50

Numatomas vizitas

V. Zelenskis sakė, kad „laukia konkrečių dalykų ir konkrečių ginklų“ iš šalyje apsilankiusių pasaulio lyderių, paskelbęs, kad sekmadienį Kyjive susitiks su A. Blinkenu ir L. Austinu. Galimas vizitas būtų pirmasis aukščiausių JAV pareigūnų vizitas nuo karo pradžios. Baltieji rūmai atsisakė komentuoti galimą kelionę. CNN praneša, kad Baltieji rūmai dar nepatvirtino vizito, kuriame, anot V. Zelenskio, dalyvaus JAV valstybės sekretorius A. Blinkenas ir JAV gynybos sekretorius L. Austinas.

7:35

Odesos aukų skaičius

Po Rusijos raketų smūgio į pietvakarinį Odesos uostamiestį žuvo mažiausiai 8 žmonės, įskaitant 3 mėnesių kūdikį, šeštadienį sakė V. Zelenskis, pasmerkdamas ataką, surengtą dieną prieš tai, kai daugelis ukrainiečių švenčia Velykas.

Humanitarinė krizė

Pasak Ukrainos pareigūno, Rusijos pajėgos šeštadienį „sutrukdė“ evakuaciją humanitariniu koridoriumi iš apgulto pietinio Mariupolio miesto. Ukrainos pareigūnai pranešė, kad daugiau nei 100 000 žmonių vis dar liko subombarduotame mieste, kurį Rusijos vyriausybė tvirtina kontroliuojanti. Ukrainos kovotojai ir toliau laikosi didžiulėje „Azovol“ plieno gamykloje, kur civiliai glaudžiasi kelias savaites, o atsargos senka.

7:20

Maskvos planas

Rusija atskleidė savo invazijos tikslą perimti „visišką kontrolę“ pietų Ukrainoje, taip pat rytiniame Donbaso regione ir sukurti sausumos koridorių, jungiantį Rusiją su Krymu, pusiasaliu, kurį ji aneksavo 2014 m. Didžiosios Britanijos gynybos ministerija šeštadienį per instruktažą teigė, kad Rusijos pajėgos per pastarąsias 24 valandas nepasižymėjo didesniu pasisekimu, susidūrusios su Ukrainos kontratakomis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite