Angle down Atgal

Ruošiamės svečių antplūdžiui: keletas naudingų patarimų

Su šventėmis į mūsų namus atkeliauja ir svečių. Kaip juos priimti, kad malonu būtų abiem pusėms: ir šeimininkams, ir jų namuose besisvečiuojantiems žmonėms?

Apgyvendinti svečius netvarkinguose namuose, kuriuose nesilaiko durų rankenos ir nuo skersvėjo plevėsuoja atplyšę tapetai, – anoks džiaugsmas. Todėl iš anksto suplanuokite, kokiomis dienomis kruopščiai iščiustysite namus ir netgi atliksite smulkius remonto darbus.

Jeigu svečiai apsistos ilgesniam laikui, būtinai išbandykite jiems skirtą kambarį. Patikrinkite, ar jame veikia elektros lemputės ir televizoriaus pultelis, ar patogi lova. Pravartu čia palikti vandens buteliukų ir užkandžių – svečiams gali būti nedrąsu naktį eiti į svetimą virtuvę, kad ir kaip troškintų.

Dar teks užbėgti į parduotuvę – laukiant svečių, namuose neturėtų trūkti lengvai paruošiamo maisto ir gėrimų. Sudarydami prekių krepšelį, prisiminkite, ar jūsų svečiai nėra kam nors alergiški, galbūt jie paiso tam tikrų mitybos taisyklių. Priešingu atveju gresia kuriozinė situacija: šaldytuvas prikimštas mėsos gardėsių, o besisvečiuojantieji – vegetarai.

Plepėti prie vaišėmis nukrauto stalo smagu, bet galbūt galite nuveikti ką nors prasmingiau? Pagalvokite, kuo galėtumėte užimti savo svečius. Variantų daugybė: aprodykite jiems miestą, kuriame gyvenate, drauge nueikite į šventinį renginį, sužaiskite porą smagių stalo žaidimų ir t. t.

Prisiminkite, kad neprivalote būti su savo svečiais 24 valandas per parą. Greičiausiai jie ir patys nori šiek tiek savarankiškumo, galimybės pabūti atskirai, tik nedrįsta apie tai prasitarti. Nebijokite apie tai pasikalbėti, esant reikalui, užsiimti savais reikalais, kol jie vertins jūsų miesto eglutę arba tinginiaus lovoje, žiūrėdami televizorių.

Visuomet pagalvokite apie mažuosius svečius. Jeigu patys turite vaikų, problemų nebus – mažyliai tikrai gebės vieni kitus užimti. Tačiau jeigu kompanijos jiems nėra, vaikų nuobodulys gali gerokai sudrumsti ramią viešnagę. Todėl iš anksto paruoškite jiems žaidimų ir veiklų.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite