Angle down Atgal

Ruklos pabėgėlių centro direktorė apie neramumus: tai buvo emocinė reakcija, nes kai kuriems migrantams nepavyko pasišalinti

Ruklos pabėgėlių centro direktorė Beatričė Bernotienė teigia, kad šeštadienį centre kilę neramumai buvo emocinė reakcija, kilusi dėl to, kad kai kuriems neteisėtiems migrantams nepavyko pasišalinti iš teritorijos. Direktorės teigimu, centre gyvenantiems neteisėtiems migrantams šiuo metu yra suteikiama psichologinė pagalba.

Ruklos pabėgėlių centro direktorės teigimu, savaitgalį iš centro pasišalino 21 neteisėtas migrantas, tačiau 8 migrantai, anot jos, jau yra surasti.

B. Bernotienė taip pat atkreipia dėmesį, kad vis dar yra derinamos sąlygos su Saugos tarnyba, kuri rūpintųsi centro saugumu.

„Viskas dar yra procese, dar yra derinamos sąlygos, ir dar sutartis yra nepasirašyta“, – sakė ji.

Centro direktorės teigimu, migrantai įstaigoje gyvena pakankamai ramiai, kol kažkas jų nesuerzina.

„Tiesiog ten buvo emocinė reakcija dėl to, kad žmonės bandė pasišalinti ir kai kuriems nepavyko“, – paaiškino ji.

„Kai mes esame vieni darbuotojai su migrantais, mes esame tikrai saugūs ir migrantai jaučiasi ramūs, ir viskas vyksta taip, kaip planuota“, – taip pat spaudos konferencijos metu teigė ji.

B. Bernotienė pripažįsta, kad pabėgėlių centre gyvenantys žmonės yra sutrikę po šeštadienio įvykių, jiems yra teikiamos psichologo konsultacijos.

„Psichologą mes turime, periodiškai yra suteikiamos psichologinės konsultacijos, žmonės yra tikrai sutrikę po tų įvykių, kas buvo savaitgalį, tai dirba ir psichologai, ir socialiniai darbuotojai tam, kad žmonės nusiramintų, atsigautų ir galėtų toliau gyventi ramiai“, – patikino centro direktorė.

„Aš tikiuosi, kad ateis tas periodas, kai tie žmonės galės išeiti už tvorų. Ir pas mus gyvena daug vaikų, ir gyvena jie uždaroje teritorijoje. Aš labai viliuosi, kad ateis ta diena, kai arba išsispręs jų likimas ir jie bus grąžinti į savo kilmės šalį, arba bus suteiktas prieglobstis, ir šie žmonės galės visaverčiai gyventi Lietuvoje“, – akcentavo ji.

Savo ruožtu Jonavos policijos viršininkas Šarūnas Martinkėnas teigė, kad į šeštadienio vakarą vykusius neramumus Rukloje policijos pajėgos sureagavo iš karto gavusios pranešimą.

„Atvyko pajėgos per maksimaliai trumpą laiką tam, kad būtų galima užtikrinti viešąją tvarką“, – žurnalistams sakė Š. Martinkėnas. Jo teigimu, tai buvo antras atvejis, kuomet dėl neramumų Rukloje esančiame pabėgėlių priėmimo centre tenka reaguoti policijai.

Centre gyvena apie 20 migrantų, turinčių rimtų sveikatos sutrikimų

Centro vadovė B. Bernotienė akcentuoja, kad migrantams pabėgėlių centre yra teikiama būtinoji medicininė pagalba. Šiuo metu, jos teigimu, centre yra apie 20 neteisėtų migrantų, turinčių rimtų sveikatos sutrikimų.

„Tikrai skiriame daug dėmesio, atvažiuoja ir mobili komanda, kiekvieną dieną yra gydytojas, į kurį gali kreiptis bet kuris migrantas, jeigu turi sveikatos sutrikimų“, – patikino ji.

„Centre šiuo metu yra apie 20 migrantų, kurie turi tikrai rimtų sveikatos sutrikimų. Tai yra ir onkologinės ligos, ir cerebrinis paralyžius, ir epilepsija, ir diabetas, ir depresija, autizmas. Tai šiems žmonėms tikrai reikia daugiau sveikatos paslaugų“, – informavo ji.

ELTA primena, kad šeštadienio vakarą pabėgėlių priėmimo centre Rukloje buvo kilęs migrantų protestas.

Savaitgalį gydymo įstaigoje mirė ir Ruklos pabėgėlių priėmimo centre (PPC) gyvenęs sergantis vaikas, gimęs 2010 metais.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite