Angle down Atgal

Rugsėjo paskutinis sekmadienis – Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena

Rugsėjo 29-ąją, sekmadienį, Lietuvoje minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Ši diena skirta dar kartą visiems susimąstyti apie eismo saugumą, moralines ir dvasines vertybes, atsakyti sau į klausimą – ar tinkamai elgiamės kelyje?

Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija plenarinio posėdžio, vykusio 2009 m. gegužės 26–28 dienomis, metu. Visų keliautojų globėjas – šventasis Kristoforas.

Saugaus eismo renginiai „Būk matomas ir saugus“, skirti Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai paminėti, vienu metu – nuo 12.00 val. – prasidės Vilniuje, Katedros a., Klaipėdoje, Atgimimo a., ir Panevėžyje, prie Panevėžio kultūros centro. Jų metu saugaus eismo specialistai dalysis savo patirtimi, renginių dalyviams bus priminta, kodėl svarbu rinktis saugų važiavimo greitį, naudoti atšvaitus, kitus šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu, nevairuoti apsvaigus nuo alkoholio ir t. t. Visi atvykusieji į renginius galės būti ne pasyvūs stebėtojai, o aktyviai dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose. Savo pasirodymus yra parengę specialiųjų tarnybų darbuotojai.

Tą pačią dieną, sekmadienį, daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu bus meldžiamasi ir prašoma Dievo palaimos globoti visus keliaujančiuosius, su visuomene bendraus policijos pareigūnai, bus dalijami atšvaitai, kita prevencinė šviečiamoji medžiaga.

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos minėjimas yra saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“, kurio pradžia – 2009 metai, sudėtinė dalis. Šio projekto tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti kultūrą kelyje, pilietiškumą, atsakomybę ir sąmoningumą krikščioniškų vertybių pagrindu, mažinti žūčių ir sužeistų žmonių skaičių eismo įvykiuose. Projektą inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos vyskupų konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite