Angle down Atgal

Rugsėjo 23-ioji: vardadieniai, astrologija

Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. 1943-aisiais buvo sunaikintas Vilniaus getas: nužudyti arba į koncentracijos stovyklas išvežti paskutinieji žydų tautybės Vilniaus gyventojai. Nuo tos dienos oficialiai Lietuvoje žydų nebeliko, tik nedidelė dalis slapstėsi lietuvių, lenkų, rusų šeimose.

Prieš Antrąjį pasaulinį karą Vilniuje gyveno apie 57 tūkstančius žydų. Čia jie buvo sukūrę unikalią civilizaciją, pasaulyje garsėjusią kaip „Šiaurės Jeruzalė“. 1943-iųjų rugsėjo 23-iąją jos nebeliko. Skaičiuojama, kad iki 1941 m. gruodžio pabaigos vokiečiai nužudė daugiau nei 30 tūkstančių žmonių. Pirmoji „akcija“ surengta rugpjūčio 31 dieną.

Rugsėjo 6 dieną visus Vilniaus žydus išvarė iš savo namų ir įkurdino gete. Jis buvo sudarytas iš dviejų dalių – Didžiojo ir Mažojo geto. Getus skyrė dab. Vokiečių gatvė. Pirmajame, Rūdininkų gatvės rajone, buvo apie 30 tūkstančių žydų, antrajame – apie 11 tūkstančių. Iki spalio 21 d. trijų akcijų metu beveik visi Mažojo geto gyventojai buvo nežudyti.

Lietuvos žydų genocido diena į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų sąrašą Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo įsaku buvo įtraukta 1990 m. spalio 31 d. Nuo 1994-ųjų ji minima kiekvienais metais.

Rugsėjo 23-ioji – trečiadienis – 267-oji metų diena (trečioji 39-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 99 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Galintas, Lina, Linas, Linė, Linius, Teklė;

rytoj: Gedvilas, Gedvilė, Gedvinas, Gedvinė, Geraldas, Gerardas, Haroldas, Ramūnas, Ramunė;

poryt: Aurelija, Aušrinė, Budrė, Budrius, Budrys, Kleopas, Vaigina, Vaiginas, Vaiginta, Vaigintas.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.07, leidžiasi 19.14. Dienos ilgumas – 12.07.

Šiandien – septintoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Kad ir koks būtų pyktis nemalonus kitiems, jis sunkiausias pačiam pykstančiajam. Kas pradedama pykčiu, baigiama gėda“. (Levas Tolstojus).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 23-iajai, trečiadieniui

AVINAS. Norėsis iš karto matyti savo darbų, pastangų rezultatus. Regis, nepasitikite savo kolegomis, viršininkais, kreditoriais. Manote, kad esate verti daugiau pagarbos, geresnio atlygio. Neskubėkite reikšti pretenzijų, tegul nuslūgsta pyktis.

JAUTIS. Diena bus labai prieštaringa. Nerimą gali kelti vykstančios permainos, susijusios su darbu arba naujais iššūkiais kitoje srityje. Regis, nerimausite ir dėl sveikatos, jei ne savo, tai artimojo, staiga susirgusio ar susižeidusio.

DVYNIAI. Šiandien jums ypač rūpės, kas vyksta su artimais žmonėmis, partneriu bei jūsų santykiais. Jeigu lipsite jiems ant kulnų su priekaištais bei kritika, tai nesitikėkite draugiškumo.

VĖŽYS. Šiandien galite sudarinėti sutartis, dėl kažko svarbaus tartis. Tačiau teks bendrauti su nelengvo būdo asmenimis. Kažkokios problemos, susijusios su darbu arba šeima, gali jus išmušti iš vėžių

LIŪTAS. Pirmoji dienos pusė bus darbinga, produktyvi. Jūsų sumanumas leis išvengti nuostolių ir užtikrins naudą. Tačiau lengvai prarasite kantrybę, savitvardą. Galbūt su tuo bus kažkaip susijusi auganti karta. Galite pasielgti neatsakingai.

MERGELĖ. Nors jums neblogai seksis darbuotis, mokytis, tačiau augs nervingumas. Į problemų rezginį gali patekti artimas žmogus. Galimos nenumatytos išlaidos ar nuostolis.

SVARSTYKLĖS. Iš įvairių informacijos šaltinių sužinosite viską, ko jums reikia ir galėsite planuoti savo tolesnius veiksmus. Kita vertus, gausite ir tokių žinių, kurios nežada nieko gero. Būkite itin atsargūs kelyje bei eksploatuodami techniką.

SKORPIONAS. Regis, jums neblogai seksis bet kokie darbai. Tačiau laiko stoka gali trukdyti parodyti gerus ketinimus aplinkiniams. Venkite abejotinų komercinių sandėrių. Jei pirksite techniką, būkite atidūs, reikalaukite garantijos, tvarkingų dokumentų.

ŠAULYS. Tikriausiai šiandien būsite nusiteikę aiškintis santykius, kovoti dėl finansinių bei verslo interesų, visuomeninės ir socialinės padėties bei kitų svarbių dalykų. Gali prasiveržti nevaldomos aistros, pavydas. Saugokite vaikus.

OŽIARAGIS. Šiandien pravartu kai kuriuos darbus pavesti kitiems asmenims, kad nepatirtumėte per didelių krūvių. Venkite konfliktinių situacijų, atsargiai elkitės su technika, degiomis medžiagomis, aštriais įrankiais.

VANDENIS. Šiandien spręsite rebusus, susijusius su asmeniniais bei dalykiniais santykiais. Baiminsitės, kad neišaiškėtų jums garbės nedarantys dalykai - aferos, klaidos, nuotykiai.

ŽUVYS. Šiandien streso jums gali sukelti neplanuotai pakrypę turtiniai, komerciniai, tiekimo, nuomos, paskolų, draudimo reikalai. Norėsis, kad kiti už jus tuo rūpintųsi ir būtų atsakingi.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite