Angle down Atgal

Rugsėjį Pakruojyje patruliavę pareigūnai nubaudė ne vieną pažeidėją

Pakruojo rajono policijos komisariatas, siekdamas tinkamai bei veiksmingai užtikrinti eismo dalyvių, ypač jaunųjų, saugumą keliuose ir viešąją tvarką Pakruojo rajone, rugsėjo 1-25 dienomis buvo sustiprinęs policijos pajėgas, ypatingą dėmesį skiriant: budėjimui, patruliavimui prie ugdymo įstaigų ir šalia jų esančiuose keliuose (gatvėse), pėsčiųjų perėjose; trumpalaikių reidų ir kitų eismo dalyvių kontrolės priemonių vykdymui, vaikų ir jaunimo pamėgtų viešųjų ir kitų susibūrimo vietų tikrinimui.

Rugsėjo mėn. prevencinių priemonių vykdymo metu policijos pareigūnai nustatė šiuos, prioritetinius, šiurkščiausius KET pažeidimus ir administracinius nusižengimus, susijusius su alkoholinių gėrimų ar narkotinių medžiagų vartojimu jaunimo tarpe:

  • 44 naudojimosi saugos diržais, vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytomis atitinkamos grupės sėdynėmis atvejus;
  • 12 transporto priemonių vairavimo, neturint teisės vairuoti atvejų;
  • 5 draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis, neilaikymo atvejus;
  • 4 pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus;
  • 9 neblaivius vairuotojus, vairavusius transporto priemones, kai 4 nustatytas lengvas neblaivumas, nedaugiau negu 1,5 promilės ir 5 vairuotojams nustatytas 1.51 ir daugiau promilių neblaivumas (jų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai);
  • 29 neblaivius dviratininkus (2020 m. viso 192 atvejai). Nustatytas 31 administracinis nusižengimas, dėl alkoholinių gėrimų vartojimo ar turėjimo, kai tai daro jaunesni negu 20 metų amžiaus asmenys ir 2 narkotinių medžiagų be gydytojo paskyrimo vartojimo jaunuolių tarpe atvejai.

Bendruomenės pareigūnai aplankė visus Pakruojo rajono bendrojo ugdymo įstaigų 1 klasių moksleivius ir kiekvienai pirmokų klasei individualiai pravedė interaktyvias prevencines pamokėles tema "Saugus eismas", kurių metu aptarė pagrindines saugaus elgesio kelyje taisykles.

Paskutinį rugsėjo sekmadienį paminėta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena – diena, skirta dar kartą visiems susimąstyti, apie eismo saugumą, moralines ir dvasines vertybes, atsakyti sau į klausimą – ar tinkamai elgiamės kelyje.

Pažymime, kad šiais metais (iki rugsėjo 27 d.) Pakruojo rajone registruoti 67 eismo įvykiai (2019 m.-51), iš jų įskaitiniai – 6 (2019 m. - 4), kurių metu buvo sužeista 11 asmenų, iš jų 3 vaikai (2019 m. buvo sužeisti 5 asmenys, iš jų 2 vaikai). Džiugu, kad per pastaruosius ketverius metus Pakruojo rajone, eismo įvykiuose nebuvo žuvusių žmonių.

Norime padėkoti Šiaulių vyskupijos Pakruojo dekanatui už bendradarbiavimą, t. y. už rugsėjo 27 d. šv. Mišių metu perduotą informacinio pobūdžio žinutę Pakruojo miesto ir rajono parapijų bendruomenės nariams.

Būkime pilietiški ir netoleruokime šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimus darančių asmenų, kurie kelia akivaizdžią grėsmę eismo saugumui. Juk ,,kelių chuliganai", neblaivūs vairuotojai, tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui atšvaitų nenešiojantys pėstieji ar "nematomi" dviratininkai, jau rytoj gali atnešti skausmą į kiekvieno iš mūsų namus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite