Angle down Atgal

Rugpjūtį iš importuotų prekių daugiausia pabrango gamtinės dujos

 Eksportuotų prekių kainos šių metų rugpjūtį, palyginti su liepa, sumažėjo 0,1 proc., importuotų prekių – padidėjo 0,7 proc.

Statistikos departamento duomenimis, iš eksportuotų prekių labiausiai – 7,7 proc. – atpigo plieniniai vamzdžiai, vamzdeliai, tuščiaviduriai profiliuočiai ir susijusios jungiamosios detalės. Tomo ketus ir plienas bei ferolydiniai atpigo 6,9 proc., cementas, kalkės ir gipsas – 4,7 proc., bet pabrango žalia nafta – 8,3 proc., pesticidai ir kiti agrocheminiai produktai – 6,3, guminiai gaminiai – 6,2 proc.

Iš importuotų prekių daugiausia – 36,5 proc. – pabrango gamtinės dujos, skelbia Statistikos departamentas. Žemės ūkio vienmečiai augalai brango 5,8 proc., niekur kitur nepriskirti kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 5,2 proc., bet atpigo žuvys ir kiti žuvininkystės produktai – 7 proc., žalia nafta – 6,5, gyvi gyvūnai ir gyvūniniai produktai – 3,9 proc.

Per mėnesį iš euro zonos importuotų prekių kainos padidėjo 0,9 proc., ne iš euro zonos – 0,6 proc.

Per metus (2021 m. rugpjūtį, palyginti su 2020 m. rugpjūčiu) eksportuotų prekių kainos padidėjo 6,8 proc., importuotų prekių – 15,1 proc.

Per metus iš euro zonos importuotų prekių kainos padidėjo 6,5 proc., ne iš euro zonos – 23 proc.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite