Angle down Atgal

Rugpjūčio 9-oji: vardadieniai, astrologija

Rugpjūčio 9-oji – Tarptautinė tautos diena. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar kitaip vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo.

Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išskiria iš visos visuomenės. Tokios tautos dabar dažniausiai išlikusios tik sunkiai pasiekiamose vietose (salose, džiunglėse, kalnuose, Arktyje). Europoje čiabuvių, išlaikiusių savas tradicijas, yra išlikę Laplandijoje ir Kolos pusiasalyje (samiai), Rusijos gilumoje (nencai, komiai), Kaukazo kalnuose, Pirėnų pusiasalio šiaurėje ir Ispanijos bei Prancūzijos pasienyje (baskai). Lietuviai gyvena savo istorinėje tėvynėje, tad patys yra čiabuviai, tačiau nemažai savo kultūrinių, religinių tradicijų jau yra praradę įvedus krikščionybę, susigiminiavus su atvykėliais.

Rugpjūčio devintoji, sekmadienis – 222-oji metų diena (paskutinė 32-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 144 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Mintarta, Mintartas, Pilėnas, Pilėnė, Rolanda, Rolandas, Romanas, Virga, Virginija, Virginijus;

rytoj: Aistė, Aurimas, Asterija, Astra, Filomena, Laura, Lauryna, Laurynas, Norimantas;

poryt: Filomena, Klara, Ligija, Visalgas, Visvilė, Zuzana.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 05.43, leidžiasi 21.05. Dienos ilgumas – 15.22.

Šiandien – septintoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Liūto ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Kiekviena maža tauta per kančią tampa didelė“ (H. Ibsenas).

**************

Astrologinė prognozė rugpjūčio 9-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Pasistenkite neišsibarstyti nereikalingiems kontaktams, o tuo pačiu atminkite, kad santykiuose su kitais būtinas taktas, susivaldymas. Agresyviu elgesiu nieko gero nelaimėsite.

JAUTIS. Kils rūpesčių, o jėgų ir noro viską tinkamai išspręsti gali pristigti. Gali išryškėti kažkokie nepastebėti trukdžiai. Jeigu manėte, kad žinote kitų ketinimus, tai gali pasirodyti, jog apsirikote ir priešą palaikėte draugu arba jo neįvertinote.

DVYNIAI. Toli gražu ne visi pažįstami bus jums palankūs. Regis, graušitės, kad nesiseka paveikti aplinkybių ir kitų žmonių. Nusiraminkite ir nesistenkite pakeisti nepakeičiamų dalykų.

VĖŽYS. Šiandien būsite aktyvūs, veiklūs, tačiau gana nekantrūs ir netolerantiški aplinkiniams. Tai ypač pasijus, jei kažkas kėsinsis į jūsų laisvę, kritikuos, mėgins primesti savo diktatą ar taisykles, keisti jus pagal savo norimą modelį.

LIŪTAS. Šiandien daug kas priklausys nuo to, kokią nuotaiką skleisite aplink save. Nepakankamas optimizmas, pasitikėjimo trūkumas, nekokia fizinė savijauta gali pabloginti mikroklimatą.

MERGELĖ. Tikriausiai susidursite su problemomis. Jos gali būti ir psichologinės, ir finansinės; ir jūsų, ir artimųjų. Neįsipareigokite labiau nei leidžia jūsų galimybės ir reikalauja situacija. Nešvaistykite pinigų niekniekiams.

SVARSTYKLĖS. Pasielgsite išmintingai, jeigu leisite daugiau kalbėti antrajai pusei, kitiems pašnekovams. Galbūt jų mintys, pasiūlymai neatitiks jūsiškių, tačiau leis juos geriau suprasti ir išlaikyti taiką.

SKORPIONAS. Galite prisigalvoti visokio darbo arba tai padarys jūsų namiškiai. Jeigu jaučiatės nekaip, tai taps tikra rakštimi. Teikite pirmenybę ne ūkiniams reikalams, o savo bei artimųjų sveikatai, grožio profilaktikai, augintinių poreikiams.

ŠAULYS. Jeigu esate kaip nors susijęs su pramogų verslu, sportu, augančia karta, gyvūnų priežiūra, tai bus kuo rūpintis ir nerimauti. Kitu atveju nerimausite dėl sparčiai augančių išlaidų.

OŽIARAGIS. Susikaupusi nervinė įtampa gali prasiveržti nemaloniai jums ir aplinkiniams. Nederėtų provokuoti konfliktų, žeminti aplinkinių. Verčiau atvirai pripažinkite savo trūkumus ir problemas, o ne baksnokite pirštu į svetimas.

VANDENIS. Jeigu per daug tikitės iš kitų, diena atneš nusivylimų. Lengva bus suklysti arba savo komentarais sukelti priešiškumą. Verčiau bendraukite be pretenzijų ir senų žaizdų dirginimo.

ŽUVYS. Regis, sulauksite dėmesio iš žmogaus, kurį vertinate. Viena vertus, tai džiugins, bet kita vertus, gali nuvilti, jeigu paaiškės, kad tas asmuo siekia jumis pasinaudoti. Rengdami sutartis, tvarkydami finansinius reikalus bei dokumentus, laikykitės taisyklių.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite