Angle down Atgal

Rudens orų prognozė: po vasaros karščio bangų kuo Europą nustebins ruduo?

Karščio bangos šią vasarą daugelyje Europos šalių tapo rekordinėmis ir istorinėmis, tad kuo mus gali nustebinti 2019 metų ruduo?

Anot Accuweather meteorologų, po neįprasto vasaros sezono Europa susidurs su dramatiškais orų pokyčiais.

Skelbiama, kad artimiausiais mėnesiais šiluma bus kur kas kuklesnė, daugelyje regionų galimos dažnos audros ir liūtys.

© accuweather
© accuweather

Ankstyvos vėtros Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje

Prognozuojama, kad rudeniui įsibėgėjant Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje smarkių vėtrų grėsmė tik išaugs.

Audros retkarčiais išplis tolyn į pietus ir rytus bei darys poveikį regionui nuo šiaurinės Prancūzijos iki Nyderlandų ir Danijos.

Audrų metu numatomos liūtys didins ir staigių potvynių riziką. Tačiau nors rudens sezono metu prognozuojami neramūs orai, numatomi ir keli sausų bei švelnių orų laikotarpiai.

Iberijos pusiasalyje laikysis karštis

Portugalija ir Ispanija šį rudenį gali tikėtis užsitęsusio nesezoninio karščio.

Ši šiluma taip pat retkarčiais išplis į pietinę Prancūziją. Vis dėlto, net karščiausi rugsėjo orai neprilygs intensyvioms šios vasaros karščio bangoms.

Sezoniškai karšti ir sausi orai, kurie laikysis rugsėjį, po šią vasarą vyravusio intensyvaus vasaros karščio ir reto lietaus, prailgins miškų gaisrų pavojų.

Staigus orų pasikeitimas prognozuojamas spalio mėnesį, kuomet į Iberijos pusiasalį iš Atlanto vandenyno sugrįš audros. Šie pokyčiai atneš taip išsiilgto lietaus bei užbaigs bet kokį užsitęsusį nesezoninį karštį.

Nors lietus bus labai naudingas, tačiau ant išsausėjusios ir kietos žemės krintančios liūtys padidins staigių potvynių pavojų.

Ilgai trunkantis malonių orų laikotarpis nuo Prancūzijos iki Lenkijos

Po vasaros, kurią žymėjo kelios istorinės karščio bangos, regione nuo Prancūzijos iki Lenkijos ir Slovakijos galima tikėtis kur kas malonesnio rudens, kurio metu vyraus sausi ir maloniai šilti orai.

Kadangi daugelyje vietovių temperatūros šį sezoną greičiausiai bus virš įprastinės, dėl to rugsėjo ir spalio mėnesių dienos viliote vilios laiką leisti lauke.

Skelbiama, kad daugumą rugsėjo mėnesio dienų Paryžiuje, Berlyne bei Varšuvoje temperatūros sieks iki 20–25 laipsnių.

Nors spalį ir lapkritį temperatūros jau ims žemėti, saulėti ir giedri orai popiečio valandomis lems pakankamai šiltus orus.

Žymus orų pasikeitimas galimas lapkričio mėnesio viduryje ir pabaigoje, kuomet į vakarus per Europą keliaus šalti orai iš Rusijos.

Šie šalti orai į vakarus gali nukeliauti iki pat Vokietijos, taip pat į Prahą ir Varšuvą atnešti nesezoninį šaltuką. Šaltos oro masės taip pat didins sniego tikimybę.

Italijai ir Balkanų pusiasaliui grasina liūčių sukelti potvyniai

Vasaros mėnesiais kartkartėmis pasitaikę audringų orų epizodai Italijoje ir Balkanų pusiasalyje tęsis ir rudenį.

Per vasarą smarkios audros smogė kelioms vietovėms nuo Italijos iki Rumunijos ir Graikijos, o šios grėsmės laikysis ir rugsėjo mėnesį.

Lėtai judančių audrų sistemų sukeltos audros atsineš kelias dienas trunkančių smarkių liūčių pavojų, kurios gali sukelti staigius potvynius ir purvo nuošliaužas.

Sezonui įsibėgėjant smarkių audrų pavojus mažės, tačiau lokalių smarkių liūčių tikimybė išsilaikys.

Bendros audrų sistemos, vyrausiančios virš Europos, į pietinę Europą spalio ir lapkričio mėnesiais atneš daugybę lietaus epizodų.

Drėgnos orų sąlygos, kurios prognozuojamos Balkanų pusiasaliui, apribos bet kokio intensyvaus karščio formavimąsi regione ir, prognozuojama, kad temperatūros laikysis arti ar vos kiek žemiau įprastinės šiam sezonui.

Įsibėgėjus rudeniui į Rytinę Europą įsiverš šaltukas. Tikimasi vėlyvo sezono sniego

Nors šį rudenį didžioji Europos dalis gali tikėtis artimos ar aukštesnės už įprastą oro temperatūros, visgi Rytinė Europa, kaip prognozuojama, susidurs su aštresniu perėjimu į šaltųjų orų sezoną.

Jis gali prasidėti su sezoniškai švelniais orais, tačiau nuo spalio iki pat lapkričio prognozuojami šaltų orų epizodai, kurie taps vis dažnesni. Šaltesnį orą lydės lietaus epizodai, o dažniausiai lietūs lankysis Ukrainoje.

Kaip skelbia Accuweather meteorologai, kalendoriui verčiantis į lapkritį, šie šalčio protarpiai bus vis aštresni, dėl ko orai kartais labiau primins gruodį ar net sausį.

Skelbiama, jog lapkričio mėnesio pabaigoje nuo Baltijos šalių iki Baltarusijos ir Ukrainos jau galima sulaukti ir sniego.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite