Angle down Atgal

Romoje po naujametinių fejerverkų gatvėse rasta šimtai negyvų paukščių

Italijos sostinės gatvėse penktadienį, po naujametinių fejerverkų nakties, buvo rasta šimtai negyvų paukščių, o gyvūnų teisių grupės piktinosi šiomis „žudynėmis“.

Nuotraukose ir vaizdo įrašuose, nufilmuotuose prie Romos pagrindinės traukinių stoties, matyti daugybė ant žemės gulinčių negyvų paukščių, daugiausiai varnėnų.

Jų žūties priežastis nėra aiški, bet Tarptautinė gyvūnų apsaugos organizacija (OIPA) nurodė, kad incidentas veikiausiai susijęs su itin garsiais petardų ir kitų pirotechninių užtaisų sprogimais rajone, kuriame esama daug želdinių, tinkamų paukščiams perėti.

„Gali būti, kad jie nugaišo iš baimės. Jie gali pakilti pulku ir atsitrenkti vieni į kitus arba įsirėžti į langus ar elektros linijas. Taip pat neužmirškime, kad jie taip pat gali nugaišti nuo širdies smūgio“, – salė OIPA atstovė Loredana Diglio (Loredana Diljo).

Ji atkreipė dėmesį, kad kiekvienais metais fejerverkai smarkiai išgąsdina laukinius ir naminius gyvūnus, sutrikdo jų sveikatą ir kartais būna pražūtingi.

Neįprastai gausi paukščių žūtis Romoje buvo užfiksuota nepaisant draudimo asmenims leisti fejerverkus, kurio paprastai nebūna paisoma, taip pat nuo 22 val. galiojusios komendanto valandos dėl koronaviruso pandemijos.

OIPA Italijos padalinys paragino uždrausti pardavinėti asmenims petardas ir kitus fejerverkus, argumentuodamas, kad jie kelia pavojų gyvūnams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite