Angle down Atgal

Rokiškio rajono gyventojus gąsdina Obelių bažnyčios griūvantys bokštai

Rokiškio rajone esančiame Obelių miestelyje, Šv. Onos bažnyčios bokštai pradėjo gąsdinti Rokiškio rajono ir Obelių miestelio gyventojus. Atplyšusios skardos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir kenkia maldos namams, todėl bokštams nedelsiant reikalingas remontas.

Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas savo „Facebook“ paskyroje dalinasi apie situaciją Obelių Šv. Onos bažnyčioje ir ragina gyventojus prisidėti prie bokštų tvarkymo:

„Obelių Šv. Onos bažnyčios bokštams reikalingas skubus remontas ir mūsų visų pagalba‼️

Ne veltui yra sakoma, kad bažnyčios istorija ir jos raida yra mūsų valstybės kultūrinis palikimas. Jeigu neįdėsime savo lėšų, pastangų ir nepuoselėsime to, ką jau turime, tai tokių gražių vietų, kaip dabar yra Obelių miestelyje, nebeturėsime.

Šiuo metu bažnyčios bokštų situacija – atplyšę skardos, kurios ne tik vizualiai atrodo netvarkingos, bet ir turi neigiamų pasekmių patiems maldoms namams, todėl bokštams nedelsiant reikalingas remontas.

„Kairiajam bokštui sutvarkyti užtektų ir lopymo skarda. Tačiau dešiniajam - būtinas kapitalinis remontas. Kunigas Laimonas Nedveckas užsakė papildomus tyrimus, kurių metu nustatyta, kad viršūnėje prie kryžiaus, yra ertmė, pro kurią per eilę metų pratekėdavo vanduo ir buvo pažeistos bokšto konstrukcijos. Bokštas jau dabar šiek tiek pasviręs, o konstrukcijas būtina keisti.“

Paskaičiavus darbų sąmatą paaiškėjo, kad bokštų tvarkymui reikalinga nemaža suma:

„Padarius darbų sąmatą paaiškėjo, jog bokštų remontas kainuos apie 80 000 eurų.“

Nors Rokiškio rajono savivaldybė šiais metais skyrė paramą religinei bendruomenei, tačiau bokštų tvarkymui to neužtenka, todėl meras kviečia visus šiekt tiek prisidėti prie iniciatyvos:

„Rokiškio rajono savivaldybė šiais metais pirmą kartą biudžete skyrė 15 000 eurų fondą religinių bendruomenių paramai. Džiaugiuosi, kad Rokiškio dekanato kunigai sutarė fondo lėšas (12 000 eurų) palikti Obelių bažnyčios bokštų remontui. Dalį reikiamų lėšų skirs ir Panevėžio vyskupija.

Tikiu, kad susitelkę galime padėti ir išsaugoti šiuos neogotikinio stiliaus, didingus maldos namus. Todėl visus Obelių krašto žmones, rokiškėnus, verslininkus, draugus, pažįstamus, visus tikinčiuosius kviečiu prisidėti prie bokštų remonto darbų.

Tą galime padaryti skiriant auką (lėšas) ir pervedant į Obelių šv. Onos parapijos sąskaitą:

Swedbank bankas
Sąskaitos nr. LT617300010002576539
Pavedimo paskirtyje nurodant – „Auka bokštų remontui“.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite