Angle down Atgal

Rietave praūžė miesto šventė

Jeigu pernai per Mykolines rietaviškiai turėjo ne tik šilčiau apsirengti, bet ir skėčiais nuo lietaus dengtis, tai šį rugsėjį oras lyg specialiai šventei užsakytas buvo. Nuo pat ryto saulė debesis perplėšusi spindulius žemėn barstė. Net gūsiais dulkes nuo šaligatvių keliantis vėjas nuotaikos  nesugebėjo sugadinti.

Šventę pradėjo iškilmingas Mykolo Kleopo Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su tėvyne“. Laisvės aikštėje susirinkusius rietaviškius ir miesto svečius sveikino Savivaldybės meras Antanas Černeckis, LR Seimo  nariai Andriejus Stančikas, Remigijus Žemaitaitis, Jurgis Razma ir Jonas Varkalys. Buvo perskaitytas ir negalėjusio atvykti Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio pasveikinimas Savivaldybės bendruomenei. Po visų gražių žodžių oficialiai paskelbtas mugės atidarymas.

Šiemet visos seniūnijos būrėsi viename kiemelyje, tad viską išgirsti, pamatyti ir paragauti nebuvo jokio vargo. Neskubant praeidamas pro visas seniūnijas, galėjai sutikti ir ponių su tarnaitėmis ir guvernantėmis, ir ponų. Iš tveriškių pusės gardžiai kvepėjo čirškinama mėsytė, Rietavo seniūnijoje laukė smuklė, kurios meniu – ir piemenų užkandis, ir didikų maistas. Medingėnų dvarininkės Šiukštienės šįkart, rodos, skruzdėlės nekamavo, todėl su šypsena ji kvietė užsukti į seniūnijos užuovėją, pasivaišinti šiuo bei tuo ar ko nors nusipirkti. Na, o daugėdiškės tarnaitės siūlė prisėsti ir drauge su poniomis paragauti Oginskių pyrago su „konfitiūru“ (paprasčiau – uogiene), atsigerti kakavos. Netrūko skanumynų ir Rietavo miesto seniūnijoje. Žodžiu, kas ko norėjo, to ir užkando, o paskui dar ir krepšin namiškiams lauktuvių įsidėti. Vieni pirko pyragus ir duoną, kiti - dešras ir skilandžius, treti – taukus, sūrius ar kitokius gardumynus. Lauryno Ivinskio gimnazijos pastogėje gėrybių galėjai gauti loterijoje be pralaimėjimo dalyvavęs.

Nuo vaikščiojimo po mugę pavargę kojas ilsino prie scenos, kur muziką dovanojo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos, karinio jūrų pajėgų orkestrų muzikantai, dainavo iš Rietavo kilusi solistė Aušra Liutkutė. Savivaldybė šventės dalyviams įteikė puikią dovaną –  nuo pavakarės iki pat fejerverkų trukusią koncertinę programą.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite