Angle down Atgal

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje – naujas COVID-19 protrūkis (tikrina ir įmones, ir bažnyčias)

„Šis savaitgalis buvo įtemptas, situacija vis labiau kelia nerimą“, – šiandien vykusioje spaudos konferencijoje sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (toliau – NVSC) Šiaulių departamento vadovė Simona Abromavičienė, pristačiusi COVID-19 statistiką apskrityje. Mirė keturi, šia liga sirgę Šiaulių gyventojai.

 

Mirė aštuoni žmonės

Per praėjusią savaitę Šiaulių apskrityje patvirtinti 277 nauji COVID-19 atvejai. Sergančiųjų Šiaulių mieste skaičius – 109.

„Norėčiau iš karto atkreipti dėmesį, kad yra dar virš 70 atvejų, kurie patvirtinti, tačiau nepradėtas epidemiologinis tyrimas. Dėl žmogiškų išteklių resursų stokos. Taigi galima sakyti, kad Šiaulių apskrityje per praėjusią savaitę yra 359 atvejai“, – priduria S. Abromavičienė.

Iš ištirtų 277 atvejų 58 proc. atvejų siejami su jau žinomais židiniais ir protrūkiais. „Matome, kad daugėja atvejų, kada užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, sunku nustatyti pradinį užsikrėtimo šaltinį, o tai, ko gero, lemia tolesnį infekcijos plitimą“, – sako NVSC Šiaulių departamento vadovė.

Aktualiausi židiniai šiuo metu – Kuršėnų ligoninė, kurioje registruoti 56 COVID-19 atvejai, bei Kelmės ligoninė. Šiame židinyje sergančiųjų skaičius – 127, nustatytas ir vienas antrinis atvejis.

„Turime vieną naują protrūkį Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurginiame skyriuje. Liga patvirtinta aštuoniems skyriaus pacientams ir septyniems darbuotojams”, – sako S. Abromavičienė.

Per praėjusią savaitę Šiaulių apskrityje registruotos aštuonios COVID-19 sirgusiųjų mirtys. Trys asmenys priklausė 60-80 m. amžiaus grupei, penki – 81 m. ir daugiau amžiaus grupei. Mirė keturi Šiaulių miesto ir keturi Kelmės r. gyventojai.

Tikrina esančius saviizoliacijoje – tenka kreiptis ir į policiją

Dėl sudėtingos situacijos Šiaulių mieste pradėti prevenciniai tyrimai prekybos vietų ir vaistinių darbuotojams. Šią savaitę numatoma sudaryti galimybes tyrimus atlikti ir miesto gamybinių įmonių darbuotojams. Tai spaudos konferencijoje patvirtino Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Mieste veikiančias įmones antrą savaitę taip pat tikrina Miesto koordinavimo skyriaus specialistai.

„Per praėjusią savaitę patikrintos 58 įmonės. Ne tik priklausančios Savivaldybei, bet ir penkios bažnyčios, sporto klubas, medicinos įstaiga, reklamos agentūra, automobilių servisai, optikos salonai – pačia įvairiausia veikla užsiimančios įmonės. Galime konstatuoti, kad pažeidimų, dėl kurių reikėtų pradėti teisenas, nustatyta nebuvo. Tikrinimas dabartiniame etape yra labiau edukacinio pobūdžio: bandome diskutuoti su įmonėmis, padėti joms rasti tą viduriuką, kad galėtų vykdyti savo veiklas, bet ir būtų laikomasi visų reikalavimų“, – pasakoja skyriaus vedėja Rigita Tijūnaitienė.

Jos kuruojamas skyrius atsakingas ir už saviizoliacijoje esančių individualių asmenų tikrinimą.

„Per praėjusią savaitę fizinės kontrolės būdu mes patikrinome 516 asmenų. Deja, bet neišvengėme tam tikrų asmenų perdavimo policijai. Praėjusios savaitės rezultatas – perdavėme 31 asmenį. Pagrindinė priežastis – nėra duomenų arba patys žmonės nesako adreso, kuriuo saviizoliuojasi, nekomunikuoja, geranoriškai nereaguoja, pristatydami tą informaciją, kuri mums reikalinga, kad atliktume savo pareigas“, – sako R. Tijūnaitinė.  

Šiuo metu Šiaulių mieste saviizoliacijoje yra 630 asmenys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite