Zitos KATKIENĖS nuotr.
Angle down Atgal

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje atnaujintos planinės operacijos

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje planinės operacijos buvo sustabdytos dėl koronaviruso plitimo grėsmės. Direktoriaus Remigijaus Mažeikos įsakymu „Dėl planinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo atnaujinimo Respublikinėje Šiaulių ligoninėje“ atnaujintos visų profilių planinės stacionarinės operacijos bei paslaugos. Medikai pastebi, kad pacientai dar neskuba registruotis planinėms operacijoms, nors yra priimami ir registruojami.

Per visą karantino laikotarpį nebuvo nutrauktas tik onkologinės patologijos planinių paslaugų teikimas, tad šios operacijos ir toliau sėkmingai atliekamos. Tačiau daugelio profilių planinių operacijų skaičiai lieka sumažėję. Chirurgijos klinikos vadovo ir II chirurgijos skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis abdominalinis chirurgas Rolandas Burkauskas pastebi, kad iki karantino pacientų būdavo gerokai daugiau. Neaišku, ar patys pacientai dar baiminasi vykti į ligoninę, ar šeimos gydytojai dar nežino, kad gali siųsti pacientus planinėms operacijoms.

Baimintis nereikia – Respublikinėje Šiaulių ligoninėje net coronaviruso protrūkio metu nepaplito užkratas. Šiuo metu jau net ne visi pacientai bus tiriami dėl viruso. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad nuo liepos 1 dienos įsigalioja nauja pacientų, guldomų į ligoninę planiniam gydymui, tyrimo dėl koronaviruso (COVID-19) tvarka. Nuo trečiadienio tyrimai bus atliekami ne visiems pacientams, kaip iki šiol, o tik tiems, kurie atitiks epidemiologinius ar klinikinius kriterijus dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu.

Tad nors planinių stacionarinių paslaugų teikimas planuojamas, epidemiologinė situacija dar stebima, medikai laukia pacientų. Ypač nėra kardiologinių ligonių, gydytojai dirba tuščiuose kabinetuose.

Širdies ir kraujagyslių centro vadovė dr. Nora Kupstytė-Krištaponė patikina, jog poliklinikoje konsultuojantys kardiologai yra pasiruošę atnaujinti darbą ir laukia atvykstančių pacientų: atliekami širdies ultragarsiniai tyrimai, krūvio mėginiai, širdies arterijų kompiuterinės tomografijos tyrimai, širdies ritmo ir arterinio kraujospūdžio paros monitoravimas.

Širdies ir kraujagyslių centro stacionare atliekamos planinės koronografijos, to paties centro stacionare – širdies stimuliatorių implantavimas, teikiamos visų profilių dienos chirurgijos bei dienos stacionaro paslaugos, atliekamos visų profilių stacionarinės planinės operacijos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite