Angle down Atgal

Renovacija Laisvės aikštėje panaikino draudimą rūkyti

Kai Seimas po svarstymo pritarė siūlymui uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose – draudimas įsigalios nuo kitų metų pradžios, renovuojamoje centrinėje Panevėžio aikštėje – Laisvės aikštėje – statomos šiukšliadėžės nuorūkoms. Jų jau yra pastatyta per šešias, nors jų gali atsirasti ir daugiau.

Šiuo metu įstatymai Lietuvoje rūkyti draudžia švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose ir jų teritorijose, restoranuose, kavinėse, baruose, klubuose, lošimo namuose ir kitose laisvalaikio praleidimo įstaigose, išskyrus specialiai įrengtus cigarų ar pypkių klubus.

Draudimas buvo

Iki Laisvės aikštės renovacijos, ši teritorija buvo paskelbta nerūkymo zona. Toks sprendimas buvo priimtas 2014 metais. Tuomet Panevėžio miesto savivaldybės taryba nutarė uždrausti rūkyti Laisvės aikštės teritorijoje, išskyrus lauko kavinių ribas, jei kavinė neįrengta arčiau nei 3 m iki viešojo maitinimo įmonės, ir viešojo transporto stotelių laukimo paviljonuose.

Laisvės aikštėje buvo iškabinti ženklai, kuriuose aiškiai nurodyta, kad miesto centrinė aikštėje rūkyti draudžiama.

Draudžiamuosius ženklus nuėmė

Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė patvirtino, kad toks draudimas – paskelbti Laisvės aikštę nerūkymo zona – buvo priimtas.

„Pradėjus renovuoti Laisvės aikštą, draudžiamieji ženklai buvo nuimti. Kaip bus toliau, kai aikštėje baigsis renovacijos darbai, negaliu pasakyti. Tai ateities klausimas ir jis bus svarstomas baigus visus darbus aikštėje“, – aiškino D. Svirelienė ir patarė pakalbinti Sveikatos poskyrio vedėją Mindaugą Burbą.

Spręs miesto Taryba

Sveikatos poskyrio vedėjas M. Burba teigė, kad uždrausti rūkyti Laivės aikštėje ne jo galioje.

„Tai Panevėžio miesto Tarybos kompetencija. Jie priima sprendimus atšaukti draudimą rūkyti Laisvės aikštėje arba patvirtinti aikštę nerūkymo zoną. Tokie sprendimai bus priimti, kai Laisvės aikštėje baigsis renovacijos darbai“, – samprotavo M. Burba.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite