Angle down Atgal

Rengiamas piketas prie Kultūros ministerijos

Ketvirtadienį vidurdienį prie Kultūros ministerijos rengiamas piketas, kurį, kaip teigia jo organizatoriai, išprovokavo vandalizmo banga Klaipėdos senamiestyje, tradicija gresiantis tapti vertingiausių Vilniaus baroko bažnyčių apstatymas barakais, posėdžių dėl paveldo įslaptinimas ir kitos pastarojo laiko aktualijos.

Dėl to, anot piketą rengiančios asociacijos Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdis, atsakomybė tenka Kultūros paveldo departamentui (KPD) ir tiesiogiai už kultūros paveldą atsakingam kultūros ministrui. Norėdami padrąsinti ministrą ginti paveldą nuo naikinimo, piketo dalyviai parengė jam ir simbolinę dovaną.

Piketuotojai kels kelias temas: bus piketuojama dėl Klaipėdos senamiestyje nugriautų trijų istorinių pastatų, Vilniaus Lukiškių dominikonų vienuolyno ansambliui su Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčia gresiančio tokio pat likimo kaip daugiabučiais užstatytam Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios ansambliui ir dėl kultūros ministro pasirašytų naujų KPD nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybų nuostatų.

Piketo organizatoriai teigia iki šiol taip ir neišgirdę jokio kultūros ministro pasisakymo dėl ICOMOS valdybos sprendimo atšaukti Lietuvos ICOMOS nacionalinio komiteto akreditaciją – nors tai neeilinis įvykis. „Praėjo jau beveik trys mėnesiai, bet ministras tyli. Kaip ir dėl griaunamų namų Klaipėdos senamiestyje“, – sako piketo rengėjai. Jie priduria, kad nors ministerija įsipareigojo, kad paveldosaugos sistema, kuri šiandien neužtikrina net svarbiausių vertybių išsaugojimo, bus tobulinama įtraukiant į šį procesą platų profesinių ir nevyriausybinių organizacijų ratą, šis įsipareigojimas nevykdomas – į pastabas, pasak jų, neatsižvelgiama, konsultacijos su visuomene yra paverstos biurokratine fikcija, nesivarginama net pateikti darbo grupės posėdžio protokolą.

Prie piketo prisijungė ir Panevėžio bendruomenė, ginanti nuo griovimo „Garso“ kino teatrą – peticiją už „Garso“ išsaugojimą pasirašė keli tūkstančiai žmonių, viešą kreipimąsi paskelbė žinomi kino kūrėjai. Pastatas, matuojamas „Garso“ vietoje, kelia klausimų ir dėl paveldo, ir dėl miestiečių savastimi tapusios kultūros erdvės naikinimo, sako piketo organizatoriai.

Piketą rengia asociacija Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdis, paveldo išsaugojimu suinteresuotų klaipėdiečių ir panevėžiečių atstovai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite