Angle down Atgal

Remdesiviras Lietuvoje yra skiriamas 6 koronavirusu sergantiems pacientams

JAV patvirtintus remdesivirą kaip tinkamą gydyti COVID-19 infekcijai, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad kol kas Lietuvoje šio vaisto gauna 6 asmenys.

„JAV ir Europa turi atskirą savo vaistų registravimo, pripažinimo sistemas, agentūras, tai tikrai negaliu komentuoti, ką padarė amerikiečiai. Mes turime mūsų europietišką sistemą, kuri yra galiojanti. Kai ji bus pripažinta, registruotas čia, mes jį galėsime laisviau, paprasčiau naudoti.

Dabar šiuo metu remdesiviras yra vienas tiriamų vaistinių preparatų tarptautiniame klinikiniame tyrime, kuriame dalyvauja mūsų dvi universitetinės – Santaros ir Kauno – klinikos“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.

Šiuo metu į šį tyrimą įtraukta apie 100 sergančiųjų COVID-19 liga.

„Įtraukimas šiuo metu nėra stabdomas, yra atliktos tam tikros korekcijos ir galimas tiriamųjų skaičius išplėstas iki 200. Jeigu būtų poreikis šį vaistą skirti šiems pacientams, jie jį ir gautų“, – teigė ministras.

Pagal Europos pagalbos mechanizmą Lietuva gavusi 295 flakonus šio medikamento.

„Visas šis kiekis yra paskirstytas gydymo įstaigoms. Pagal šiuo metu turimus duomenis, 6 pacientams šis medikamentas Lietuvoje yra skiriamas, bet būtent pagal šitą klinikinį tyrimą“, – teigė A. Veryga.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite