Angle down Atgal

Reginys, kuris dabar sukeltų šoką - kodėl anksčiau žmonės rinkosi pažiūrėti į vandenį šokančių arklių? (vaizdo įrašas)

Šiandien renkamės į koncertus, einame į kiną, stebime cirko pasirodymus, spektaklius, miuziklus ir televizijos laidas. Pramogų turime tiek, kad jas išvardinti net būtų sunku. Tačiau tarp jų nėra vienos - kur dingo arklių šuoliai į vandenį?

Šuoliai į vandenį - tai ekstremali sporto šaka. Sportininkai šoka ir į baseinus, ir į natūralius vandens telkinius. Tai - išties gražus reginys, nors ir pavojinga veikla. Taiklių šaudymu garsėjęs Williamas Carveris kartą pastebėjo, kad ir arkliai reikalui esant grakščiai neria į vandenį.

Kaip pasakojo pats Carveris, 1881 metais jis savo vežimu riedėjo per medinį tiltelį. Jis ėmė griūti ir Carverio žirgai šoko į vandenį. Elegantiškas arklių nėrimas Carveriui pakišo originalią idėją - taip vyras sukūrė naują pramogą.

Alas Floydas Carveris sukonstravo rampą su bokšteliu, Lorena Carver tapo pirmąja naujo sporto raitele. Arklių šuolių į vandenį pasirodymas keliavo po kelis JAV miestus ir pritraukdavo labai daug žmonių.

©commons.wikimedia.org
©commons.wikimedia.org

Kartais žirgai į vandenį nerdavo su raiteliais, kartais - vieni. Žmonėms buvo sunku patikėti, kad žirgas neraginamas neria iš 18 metrų aukščio tiesiai į vandenį. Tačiau Carveris pats mokė savo gyvūnus nebijoti ir labai jais rūpinosi. 1924 metais prie trupės prisijungė ir Sonora Webster, kuri tapo tikra arklių šuolių į vandenį žvaigžde.

Arkliai beveik niekada nepatirdavo traumų. Tiesa, 1927 metais vienas žirgas nuskendo Ramiajame vandenyne. Ši žinia sukrėtė senstantį Carverį ir jis pats mirė tais pačiais metais. Arklių šuolių į vandenį pasirodymai tęsėsi ir po jo mirties.

Carveris labai rūpinosi savo žirgais ir daug į juos investavo. Jam rūpėjo, kad pasirodymo arkliai būtų ne tik sveiki, bet ir laimingi. Po jo mirties kažkas pasikeitė, nes arkliai buvo naudojami vis dažniau. Vienas gyvūnas nerdavo keturis kartus per dieną septynias dienas per savaitę. Arklių šuoliai į vandenį baigėsi aštuntojo dešimtmečio pradžioje, nes žmonės ėmė protestuoti prieš gyvūnų kankinimą. Tuo metu arkliai jau buvo raginami elektriniais botagais.

Arklių šuolius į vandenį ne kartą buvo bandoma atgaivinti. Niujorke arkliai šokinėjo dar visai neseniai. Tiesa, tuomet jie šoko tik porą kartų per dieną, neturėjo raitelių, nebuvo varomi botagais ir dirbo tik du mėnesius per metus. Žinoma, tokia pramoga vis tiek susilaukė daug kritikos.

Technologijos.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite