Angle down Atgal

Regbio komanda „Šiauliai“ pasirengusi kovai – keliami aukščiausi tikslai

Sporto mokyklos „Klevas“ vyrų regbio komanda „Šiauliai“ pasirengusi jau šį sekmadienį startuosiančiam sezonui – rungtynėmis su Vilniaus „Geležinio vilko“ komanda šiauliečiai pradės Lietuvos regbio federacijos taurės turnyrą. Sporto mokyklos „Klevas“ vadovai, komandos treneriai bei žaidėjai vienbalsiai tvirtina, kad šiemet komandai keliami tik aukščiausi tikslai – tapti nugalėtojais.

Vyriausiasis „Šiaulių“ regbio komandos treneris – Rimantas Zeringis. Antrasis treneris Tomas Astrauskas. Treneris asistentas – Dominykas Matuzevičius. Su jaunimu dirba Vytautas Kalinauskas. Komandos fiziniu pasirengimu rūpinasi Andrius Norkus.

„Sudėtis tarpsezoniu per daug nesikeitė, pagrindas išliko tas pats. Žinoma, ekipą papildė keli nauji žaidėjai. Komandą sudaro sporto mokyklos „Klevas“, Šiaulių sporto gimnazijos ir regbio klubo „BaltRex-Šiauliai“ auklėtiniai. Nors sudėtis per daug nesikeitė, patys žaidėjai paaugo, patobulėjo, ypač jaunieji sportininkai iš Šiaulių sporto gimnazijos. Komandoje žaidžia penki U-18 rinktinės nariai, kurie prieš porą savaičių įspūdingai triumfavo Europos čempionato „Conference 1“ divizione ir iškovojo kelialapį į antrąjį pagal pajėgumą – „Trophy“ – divizioną. Visi vyrai nusiteikę ritmai, motyvuoti ir ištroškę pergalių“, – teigė R.Zeringis.

Naujas sezonas – naujos aprangos. Žaidėjams treneriai įteikė sportinę aprangą, kurios spalvos – geltona-žalia.

„Tai Saulės miesto – Šiaulių ir sporto mokyklos „Klevas“ spalvos. Stengsimės, kad dėvėdami šias aprangas savo pergalėmis garsintume miesto ir mokyklos vardą“, – teigė komandos treneris R.Zeringis.

Šiaulių miesto savivaldybė, miesto valdžia deda pastangas ir rūpinasi regbio plėtra Šiauliuose. Gardino gatvėje, naujajame regbio stadione bus statomas modernus pastatas. Tad šiuo metu esančios sąlygos taps dar geresnės žaidėjų ugdymui ir tobulėjimui.

„Ši ekipa yra tinkamai sukomplektuota, komandai vadovauja patyręs trenerių štabas, turime sukaupę reikiamą biudžetą, suformuotos vaikų ir jaunimo grupės. Trumpai tariant – turime visas galimybes ir sąlygas netolimoje ateityje tapti geriausia regbio komanda Lietuvoje“, – teigė sporto mokyklos „Klevas“ direktorius Svajūnas Mikalčius.

Pavasario etape komanda kovos Lietuvos regbio federacijos taurės turnyre, Pietų divizione. Turnyre dalyvauja šešios komandos. Tikslas – tapti nugalėtojais ir iškovoti taurę. Pagrindiniai šiauliečių priešininkė – Vilniaus regbio akademija, su kurios komanda mačas laukia jau gegužės 20 d.

Taip pat pavasarį „Šiaulių“ komandos laukia kovos Baltijos regbio čempionato II divizione. Treneriai tikisi, kad pagaliau pavyks įveikti iš Lietuvos, Latvijos ir Kaliningrado Srities regbio veteranų sudarytą regbio komandą „Baltic Old Boys“ ir Baltijos čempionato II divizione užimti pirmą vietą. Tai leistų šiauliečiams kitais metais iškopti į pirmąjį Baltijos čempionato divizioną.

Rudenį sporto mokyklos „Klevas“ regbio komandos „Šiauliai“ grumsis Lietuvos čempionato Pirmos lygos pirmenybėse. Praėjusiais metais pirmoje lygoje šiauliečiai liko antri, todėl šiemet jie tikisi tapti čempionais.

„Pasirengimo etape buvo sužaista nemažai varžybų, tačiau ne visuomet buvo siekiama bet kokia kaina iškovoti pergalę. Mums buvo svarbiausia buvo rasti optimalią sudėtį, todėl buvo išmėginti visi žaidėjai ir ratas balansas tarp jaunystės ir patirties. Pradėsime taurės turnyrą jau šį sekmadienį rungtynėmis su „Geležiniu Vilku“ “, – teigė R.Zeringis.

Prieš svarbiausius mačus komandos vadovai mėgins į pagalbą kviesti buvusius sporto mokyklos „Klevas“ auklėtinius, kurie šiuo metu rungtyniauja Anglijos, Škotijos ir Švedijos regbio komandose.

Apie komandos pasirengimą ir keliamus tikslus trumpai pakalbinome žaidėjus.

Dominykas Matuzevičius – komandos kapitonas.

„Dar yra kur padirbėti, turime sunkiai dirbti, kad galėtume įgyvendinti sau iškeltus aukščiausius tikslus – visos pirmos vietos. Žaidėjai motyvuoti, noriai lanko treniruotes, tad vis geriname žaidimą. Bus nelengva viską laimėti, bet mes pasiryžę siekti savo tikslų. Mūsų pagrindinė jėga – jauni, greiti, techniški žaidėjai. Mėginsime demonstruoti greičiu paremtą, modernesnį žaidimą“, – pasakojo D.Matuzevičius.

Donatas Trumpickas

Šiemet pirmą kartą į Lietuvos vyrų regbio rinktinę pakviestas ir netgi po keitimo rungtynėse su Liuksemburgo komanda aikštėje pasirodęs Donatas Trumpickas taip pat vienas „Šiaulių“ komandos lyderių.

„Treniruotės su Lietuvos rinktine labai naudingos kaupiant patirtį. Labai motyvuoja, kai gali mokytis iš geriausių Lietuvos žaidėjų. Tai man suteikia dar daugiau jėgų ir noro tobulėti. Tikiuosi, kad tai ko išmoksiu treniruodamasis su rinktine, galėsiu pritaikyti klube ir taip prisidėti prie komandos pergalių. Vienas svarbiausių mūsų mačų – gegužės pabaigoje su VRA. Tose rungtynėse greičiausiai spręsis, kas iškovos taurę, todėl joms turėsime skirti itin didelį dėmesį. Žinoma, nenuvertiname ir kitų priešininkų“, – pasakojo D.Trumpickas.

Matas Miežys

Vienas U-18 rinktinės lyderių viena pagrindinių figūrų komandoje. Greičiu ir technika pasižymintis žaidėjas nuolat žaibiškomis atakomis drasko varžovų gynybą.

„Vyresni žaidėjai, turintys daugiau patirties į komandą įneša ramybės, stabilumo, jauni žaidėjai, greičio. Dabar komandoje yra geras balansas tarp patirties ir jaunimo, todėl manau, kad tai yra pagrindinis mūsų privalumas, lyginant su kitomis komandomis. Bet kokia kaina sieksime pergalių“, – teigė M.Miežys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite