Angle down Atgal

Raseiniuose – unikalus fontanas

Raseiniai puošiasi, gražėja gatvės, pastatai, viešosios erdvės, įgyvendinami nauji projektai. Gyventojus džiugina ir neseniai prie autobusų stoties atidarytas analogų Lietuvoje neturintis fontanas.

Pasak Savivaldybės mero Andriaus Bautronio, tai yra didelis įvykis miestui, kurį kiekvieną vakarą puošia interaktyvus projekcijų upelis.

„Viskas – tiesiog tobula. Dėkui visiems, kurie dalyvavo ir organizavo fontano atidarymo šventę – muzika, šviesos, vanduo. Didžiausias įspūdis – žmonių gausa. Tai yra puikus įrodymas, kad tai, ką darėme ir darome, gyventojams yra reikalinga“, – teigė meras.

Išskirtinėmis fontanų idėjomis garsėjančios įmonės „Poolservice.LT“ suprojektuotas ir įgyvendintas Raseinių fontanas prasideda masyvia vandens srove – sukuriama vandens srovės pakelto ir ore kybančio betoninio kubo aliuzija. Purkštukų formuojamos vandens srovės teka geometriškai laužytos vagos paviršiumi ir sukuria logišką architektūrinio upelio pradžią. Toliau laiptuotu paviršiumi tekėdamas vanduo sukuria 5 krioklius. Architektūrinio upelio vagos pabaigoje upelis pradingsta po grindinio danga, palikdamas tolyn tekančio vandens įspūdį. Upelio vagos perimetras yra apšviestas ekonomišku spalvotu apšvietimu.

UAB „Poolservice.LT“ vadovo Mantvydo Šakalio teigimu, esminis šio vandens kūrinio akcentas – vaizdo projektoriai. Jie ant upelio vagos dugno rodo animuotas projekcijas, kurioms gyvybės ir mistikos suteikia judantis vandens tūris. Bendras projektorių vaizdas sukuria vientisą ir nepertraukiamą upelio vagos formos ekraną. Vandenyje atsiveria nuostabūs gamtos vaizdai ir reiškiniai.

Vakar fontanas neveikė dėl techninių kliūčių. Fontano kūrėjai rado gedimo priežastį, ją pašalino ir šiandien įrenginys vėl džiugina raseiniškius ir miesto svečius.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite